Arkada PES 21 Açıkken İşlemci Kullanımı %100 Oluyor Isı Artıyor

Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula dedim ve ilk defa bütünlüğü doğrulanırken kendiliğinden açılan bir oyun görüyorum siyah ekranda :D

Güncellemeyle düzelir o zaman, oyun kronik sorunlu bu arada. Senin gibi sorun yaşayan çokmuş :)
Sadece bu tip sorunlar değil oynayış olarak bile PES 2015'in gerisine düşmüş bence, çok fazla bug var oyun içinde. Topa koşmayan futbolcular vs. Bu oyunu 265 liradan çıkarmaları intihar olurdu 65 yapınca da kimsenin gözüne batmıyor :)

FIFA ile fiyat farkına uzun zamandır bakmamıştım, bakmaz olaydım :D
İşin komik yanı burnundan kıl aldırmayan FIFA'nın da oyunu bu yıl kronik çıkınca (bkz. bug'lar silsilesi) henüz kasım ayında fiyatı 1/2'ye düşürdü. Bu sene pandeminin 2. yılı olduğundan devam eden evde kapanmayı iyi kullanan bir adım öne geçebilirdi lakin ikisi de kullanamadı bu fırsatı :D

Normal bir durum böyle olması oyunun optimizasyonu çok iyi değilse. Oyun içindeyken cpu gpu ram oyuna öncelik veriyor. Alt tab atarsan da pc arka planda hem oyunu açık tutacak, hem de durdurulan servisleri tekrar başlatacak. Oyunu çerçevesiz pencereli moda almayı deneyebilirsin. Ama fpsde düşmeye sebep olabilir.

Normal bir durum böyle olması oyunun optimizasyonu çok iyi değilse. Oyun içindeyken cpu gpu ram oyuna öncelik veriyor. Alt tab atarsan da pc arka planda hem oyunu açık tutacak, hem de durdurulan servisleri tekrar başlatacak. Oyunu çerçevesiz pencereli moda almayı deneyebilirsin. Ama fpsde düşmeye sebep olabilir.
Ama anlamadığım nokta şu: Oyunu alta aldığım zaman ePES'in normal kullanımı %40'sa, neden %96'ya çıkıyor. 10400 bu kadar güçsüz mü?

Geri