Uygun Fiyatlı Güvenilir Fiyat & Performans SSD Tavsiyeleri (2021)

cagriji

Orgeneral
Yönetici
Kurucu
PC Puan
1,354,237

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere daha önce test etme imkanın olan fiyat & performans SSD'lere tanıtacağım. Şuan ki piyasa koşullarında alınabilecek en iyi SSD'lerin bunlar olduğunu düşünüyorum 👇

Patriot Burst 240 GB = 275 TL

Patriot-Burst-240-gb-ssd-alinir-mi-fiyat-performans-ssd-onerileri-2021.jpg

Okuma Hızı: 555 MB/s
Yazma Hızı: 500 MB/s
Rastgele Okuma (QD32): 80 K IOPS
Rastgele Yazma (QD32): 60 K IOPS
Veri Yazma Garantisi: 180 TBW

Bazıları bu markanın ürünlerine korkuyla yaklaşıyor. Fazla konuşmaya gerek yok kısa bir araştırma yaparsanız ürünün fiyat & performans olduğunu anlayabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam dışı metaldi, o yüzden olsa gerek cihaz uzun süre aktarımlarda bile serin çalışıyordu.

XPG SX6000 Pro 256 GB = 347 TL

XPG-SX6000-Pro-256-GB-ssd-alinir-mi-fiyat-performans-ssd-onerileri-2021.jpg

Okuma Hızı: 2100 MB/s
Yazma Hızı: 1200 MB/s
Rastgele Okuma (QD32): 190 K IOPS
Rastgele Yazma (QD32): 180 K IOPS
Veri Yazma Garantisi: 150 TBW

Eğer anakartınız M2 SSD destekliyorsa biraz daha bütçenizi arttırıp mutlaka bu ürünü alın. Kutu içerisinden soğutucu da çıkıyor ve ben hiç ısı ile ilgili problem yaşamadım. Örneğin benim gibi video editliyorsanız bu M2 SSD'ler ciddi performans artışı sağlıyor.

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere daha önce test etme imkanın olan fiyat & performans SSD'lere tanıtacağım. Şuan ki piyasa koşullarında alınabilecek en iyi SSD'lerin bunlar olduğunu düşünüyorum 👇

Patriot Burst 240 GB = 275 TL

Ekli dosyayı görüntüle 888

Okuma Hızı: 555 MB/s
Yazma Hızı: 500 MB/s
Rastgele Okuma (QD32): 80 K IOPS
Rastgele Yazma (QD32): 60 K IOPS
Veri Yazma Garantisi: 180 TBW

Bazıları bu markanın ürünlerine korkuyla yaklaşıyor. Fazla konuşmaya gerek yok kısa bir araştırma yaparsanız ürünün fiyat & performans olduğunu anlayabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam dışı metaldi, o yüzden olsa gerek cihaz uzun süre aktarımlarda bile serin çalışıyordu.

XPG SX6000 Pro 256 GB = 347 TL

Ekli dosyayı görüntüle 889

Okuma Hızı: 2100 MB/s
Yazma Hızı: 1200 MB/s
Rastgele Okuma (QD32): 190 K IOPS
Rastgele Yazma (QD32): 180 K IOPS
Veri Yazma Garantisi: 150 TBW

Eğer anakartınız M2 SSD destekliyorsa biraz daha bütçenizi arttırıp mutlaka bu ürünü alın. Kutu içerisinden soğutucu da çıkıyor ve ben hiç ısı ile ilgili problem yaşamadım. Örneğin benim gibi video editliyorsanız bu M2 SSD'ler ciddi performans artışı sağlıyor.
500-1000 aralığında bir tavsiye konusu var mı?

Ana disk olarak M2 kullanmak daha mantıklı. Hız falan iyi ama asıl fark IOPS değerleri.

Sata 3 SSD'ler ise fiyat konusunda M2 SSD'lere göre daha fazla kapasite sunuyorlar.

Aslında Sata 3 SSD'lerde oldukça hızlı. Belki aradaki farkı hissedemeyecek kullanıcılardansındır. Ben öyle değilim her gün antivirüs taraması yapan, video editleyen birisiyim. O yüzden sistemimde iki M2 SSD bulunduruyorum.

Sen şimdi şuna karar ver kapasite mi istiyorsun hız mi?

Ana disk olarak M2 kullanmak daha mantıklı. Hız falan iyi ama asıl fark IOPS değerleri.

Sata 3 SSD'ler ise fiyat konusunda M2 SSD'lere göre daha fazla kapasite sunuyorlar.

Aslında Sata 3 SSD'lerde oldukça hızlı. Belki aradaki farkı hissedemeyecek kullanıcılardansındır. Ben öyle değilim her gün antivirüs taraması yapan, video editleyen birisiyim. O yüzden sistemimde iki M2 SSD bulunduruyorum.

Sen şimdi şuna karar ver kapasite mi istiyorsun hız mi?
Kapasite daha önemli.

Geri