Uygun fiyatlı bilgisayar toplamak istiyorum

EmirSama00

Onbaşı
PC Puan
40
Arkadaşlar Elimde 2000/2400 tl var . Bana bu bütçeden işin ehli arkadaşlar fiyat performans pc toplayabilir mi sadece kasa hazır sistem varsa iyi önerebilirsiniz ya da parça parça önercekseniz sihirbazlardan yapabilirseniz çok iyi olur tesekkürler

Seni yarı yolda bırakmayacak güzel bir sistem oluşturdum. İlerde bir Ram modülü daha takıp işlemci içerisindeki grafik biriminden daha fazla performans alabilirsin yada harici bir ekran kartı takabilirsin (Örnek olarak kasa içerisinde gelen güç kaynağı GTX 1650 Super'i besler)

İşlemci: Ryzen 3 3200G = Havale ile ödersen 855 TL

Anakart: GIGABYTE A320M-S2H = 464 TL

Ram: Patriot Viper Steel 8 GB 3200 MHz DDR4 = 285 TL

SSD: SanDisk 240 GB SSD Plus = 249 TL

Kasa + Güç Kaynağı: AeroCool CS-102 + AeroCool VX Plus 400W = 461 TL

Tüm ürünler kargo dahil şuan 2314 TL tutuyor.

Ek olarak biraz daha bütçeni arttırıp alttaki kasayı almanı öneririm, bu kasayla sistemin fiyatı 2408 TL oluyor ?

Teşekkür ederim birde birşey sormak istiyorum bu parçaları aldığımda birleştirirken termal macun almam gerekiyor mu birde windows falan nasıl kurucam hiç bilmiyorum

Bir şey daha sormak istiyorum bütçemin biraz daha artma ihtimali var 2800e kadar falan (düşük bi ihtimal) ama olursa https://www.teknobiyotik.com/teknobiyotik-a15-oyuncu-bilgisayari.html şu nasıldır reis
Güç kaynağı kötü ve ekran kartı nesil olarak eskidi artık. Benim hazırladığım sistemi alıp ilerde uygun fiyata ikinci elden RX 560 veya GTX 1050 alırsan daha mantıklı olur senin için.

Ek olarak benim hazırladığım sisteme +8 GB daha Ram eklersen oyun konusunda GTX 750 Ti'a yakın performansı harici ekran kartı olmadan alabilirsin. Daha az güç tüketimiyle benzer performansı alabilirsin.

Kusura bakma çok soru sordum ama bu son daha önce hiç amazondan alışveriş yapmadım bu ssd ve ram amazonda en ucuz fiyatları ordan almışsın sende bu amazondan alıncak ürünler yurtdışından mı geliyor eğer öyleyse kaç gün sürer ve gümrük falan olur mu ?

amazon.com.tr'de almak istediğin ürünün bilgilerinde yazar. Satıcı amazon.com.tr yazıyorsa Türkiye deposundan geliyor demektir.

Benim hazırladığım sistemdeki ürünler amazon.com.tr'nin Türkiye deposundan gönderiliyor, 2 ila 4 gün sürüyor eline ulaşması.

Bu arada istediğin kadar soru sorabilirsin sıkıntı yok ;)

bu önerdiğin sistemi alcam da black friday (efsane cuma) beklemeli miyim?

Dark X-FORCE kasayı kullandım. Önünde iki fan var ortada olanı yukarı aldım ortasına kenarları argb olan fan aldım 50 liraya 6 pinli onu da kontrolcüsüne taktım efsane oldu. Kasa olarak Dark X-FORCE seç.

Geri