RX 570 DRIVER SONRASI RENKLİ EKRAN

G3N

Onbaşı
PC Puan
25
Bi akşam pc yi kapatıp uyudum ve sabah işe gittim geldiğimde pc yi açtım görüntü gelmediğini gördüm sonrada biraz uğraştım neyse görüntü geldi windows ekranındayken gri ekran geldi format attım ssd ye herşey normaldi sonra ekran kartı sürücüsünü kurduğum anda gri,turuncu,mor gibi farklı renkte ekranlar çıkmaya başladı ve pc siyah ekranda kaldı ekran kartını başka pc ye taktığımda aynı sorun ondada oluyordu ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin. Şuan da güvenli moddayım. Eski driver sürücüsü kurucam.

Son düzenleme:
Bozuk görüntüyü.
Hocam o görüntü gelince zar zor tekrar açıyorum şuan da güvenli modda bekliyorum çözümü. yani atılacak görüntü bildiğimiz renk gri renkte full ekran kaplanıyor veya mor, turuncu gibi. bu olunca monitör sinyal yok diyor klavye nin ışığıda sönüyor ama pc çalışıyor hala.

Kabloda sıkıntı olabilir. Ayrıca dönüştürücü falan kullanıyor musun.

Kabloda sıkıntı olabilir. Ayrıca dönüştürücü falan kullanıyor musun.
Başka bilgisayarda denediğimi belirttim hocam sorun kabloda veya başka parçada değil dönüştürücüde yok hdmi da dp da denendi.

Uğraştım derken ne yaptın onları da yaz.

Güvenli Modda DDU ile sürücüyü sildim şuan eski versiyon sürücü kurmayı deniyorum.

PC açıyordum masaüstünde biraz dolaşınca hemen o ekranları veriyordu şuan driversiz olunca 15 dakkadır yemedim gri ekran.

Yazılımsal bir sıkıntı var büyük ihtimal o zaman. İşlemci APU olsa diyecektim ekran kartına geçiş yapınca bozuluyor.

21.10.2 yükle.
O sürümü yüklemiştim zaten hocam onda sorun oluyordu şuan 21.4.1 yüklüyorum.

Fön makinesiyle ısıttım kartı 10 dakika kadar şuan bi sorun gözükmüyor.

Fön makinesiyle ısıttım kartı 10 dakika kadar şuan bi sorun gözükmüyor.
Yine bu sorun başına gelirse dikkatli ol. Kartın diğer bileşenlerine sıcaklık gelmesin, lehimleri kopabilir.

• Beğen
Tepkiler: G3N

Geri