msı hiç bir şekilde bios a giremiyorum

PC Puan
8
slm arkadaşlar MSI B460M-A PRO aldım herhangi bir sorunu falan da yoktu bios a girdim gpu 2.90 da takılı kalmıştı dedim yükselteyim ve orda bir çok ayarı enabled disabled yaptım birden siyah ekran çıktı yukarda hata bilgisi yazdı neyse kapattım açtım ama açınca 1 dk sonra açılıyor ekranı bios falan yok pili çıkardım oda olmadı jumper msı de zaten çöp resmen oda olmadı yardımcı olabilecek var mı 10 yıldır ilk defa çaresiz kaldım gerçekten en son tamirciye gmtürücem yapamıyorum bir türlü bu arada bilgisayar açılıyor herşeyi Güzel ama bios a hiç bir yerden giremiyorum

Masaüstü geliyor mu?

Masaüstü açılıyor ise kurtarma sekmesine gir bağzı seçenekler soracak gelişmiş ayarlar gibi bi şey var ordan sorun çözüm gibi bi şey var ingilizcesi troubleshoot türkçesini hatırlayamadım. Daha sonra UEFI ile ilgili olan seçeneği seç(bir tane var zaten) ve restart yap. Biraz bekleyeceksin sorunun çözülür muhtemelen. Olmazsa bilgisayarını 2 3 gün geri almayı dene o biosu etkilemiyordur muhtemelen yinede denersin başka bi çözüm yoksa.

Bu işlem sistemine bir zarar vermez. Ancak işi bilmiyorsan bios ayarlarını default ile kullanmanı tavsiye ederim.

Pili cikarttiginda PSU power kablosunu da cikartttin mi? Ramlarin hepsini cikartip calistir karti. Bazen bende de bios pili sifirlamiyor. Ramlari söküp calistirinca sifirliyor anca.

Bios sıfırlama yapmadan önce anakart üzerindeki tüm bağlı kabloları çıkart.
tm
Masaüstü açılıyor ise kurtarma sekmesine gir bağzı seçenekler soracak gelişmiş ayarlar gibi bi şey var ordan sorun çözüm gibi bi şey var ingilizcesi troubleshoot türkçesini hatırlayamadım. Daha sonra UEFI ile ilgili olan seçeneği seç(bir tane var zaten) ve restart yap. Biraz bekleyeceksin sorunun çözülür muhtemelen. Olmazsa bilgisayarını 2 3 gün geri almayı dene o biosu etkilemiyordur muhtemelen yinede denersin başka bi çözüm yoksa.
2-3 nasıl geri alınıyor ?

Geri