Laptop açılış ekranında donma

Arlen

Yüzbaşı
PC Puan
44
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var, Dell marka cihaz geçti elime 50 lira ver geç dediler aldım ben de.
Açılış ekranında Dell yazısı gözüküp donuyor açılmıyor sorun bu. Ancak biosa gireyim derken açılış esnasında f1 spamladım açıldı sistem format attım durum yine aynı.
Cihaz da sorun yok çalışıyor oyun kurdum oynadım 2 3 saat sorunsuz (basit oyunlar fall guys ve lol)
f1 spamlamadan açılmıyor ama sizce sorun nedir?

Bios saati yanlıştır veya bios pili bitmiştir.

bunu test etmenin tek yolu yeni pil alıp denemek sanırım. Pil nerden alıcam migros gibi yerlerde bulunur mu sipariş mi vereyim

Notebook'ların bir çoğunda bios pili zor ulaşılacak yerde oluyor, bu yüzden cihazı komple sökmek gerekir. Söktükten sonra cihazı çöp eden çok kişi tanıyorum :)

En güzeli bir bilgisayarcıya gidip değiştirtmek. Bazı notebookların bios pilleri farklı oluyor, ilk önce bios pilin nasıl onu öğrenmelisin.

etrafta da bilgisayarcı yok ya zor olcak300 400e letgodan satıcam kar gelicek en azından

Bazı notebooklarda bios pili anakarta lehimli oluyor, bazılarında soketli, özelliklikle eski kalın notebooklarda masaüstü bilgisayarlardaki gibi kolayca değiştirilebilir şekilde oluyor. Arka kapağını açıp içine bakmayı dene. Ek olarak klavyeyi çıkartıp orada mı diye kontrol edebilirsin.

Benim eski bilgisayarımda bilgisayarcı pili mavi bandın altından çıkartıp yenisini lehimleyerek takmıştı. Umarım seninki benimki gibi değildir ?

Benim eski bilgisayarımda bilgisayarcı pili mavi bandın altından çıkartıp yenisini lehimleyerek takmıştı. Umarım seninki benimki gibi değildir ?
nasıl olduğu pek önemli değil 50tlye çalışır laptop aldım :d düzeltip satıcam ikinci elden

Bende 38 liraya kahve aldım ? Adamlar bilgisayar alıyor :eek:

nasıl olduğu pek önemli değil 50tlye çalışır laptop aldım :d düzeltip satıcam ikinci elden
bence düzeltmene gerek yok bile yok hiç yoktan zarara girme eğerki sorun sadece bios pilindeyse bios pili arızalı diyerek satsan yine rahat 400-450 ye satarsın bence yedek parçacılar çok fazla var çünkü.

bence düzeltmene gerek yok bile yok hiç yoktan zarara girme eğerki sorun sadece bios pilindeyse bios pili arızalı diyerek satsan yine rahat 400-450 ye satarsın bence yedek parçacılar çok fazla var çünkü.
Bu daha mantıklı olabilir senin için

dediğiniz gibi yaptım hiç uğraşmadım ancak fiyatları 1200 1000 arasındaydı(mausepad ve şarjı arızalı ürün veya klavyesi bozuk)
ben de elimdeki ürünü (i5 4gb ram 2.30 ghz 1gb ekran kartı) 900den koydum satışa 600 700e bırakırım güzel kar :d

Geri