GTA 5'i yüksek ayarlarda 60 fps oynuyorum ama bazen drop giriyor

TomSawyerrr

Onbaşı
PC Puan
14
gta 5'i yüksek ayarlarda 60 70 fps arası rahat oynuyorum ama discorda girdikten sonra oyunda fps düşmesi yaşamıyorum ama drop giriyor bazen. Ayarları düşürsem sorun düzelir mi sizce?

işlemcim ryzen 3 2200g vega 8
ram hyperx 8gb 2666mhz
a 320m pro anakart

discord oyun içi arayüzünü kapat

birde discordun donanım ivmesi özelliği var onuda kapat

sorun düzelicektir :)

not: oyuna girdiğinde discord arkada sekme olarak açık kalmasın çarpıdan kapat arkada çalışsın buda bi tık olsa etkiler

Ayarları düşür yada Ram yükseltmesi yap.

Güncel kart alman daha yararına olacaktır. Ayrıca GTX 1050 ikinci elde değer kaybetmeyen ve hemen satılabilecek bir kart. Arada güzel fiyat farkı varsa GTX 950'de alabilirsin. Performans ve verimlilik konusunda aralarında öyle aman aman fark yok.

discord da bahsettiğim ayar grafik işlemci kullanımını 0 a düşürüyor dorp yemesinin başlıca sebebbi bence bu çünkü sadece dc açıkken yediğini söylüyorsun

Güncel kart alman daha yararına olacaktır. Ayrıca GTX 1050 ikinci elde değer kaybetmeyen ve hemen satılabilecek bir kart. Arada güzel fiyat farkı varsa GTX 950'de alabilirsin. Performans ve verimlilik konusunda aralarında öyle aman aman fark yok.
zaten ekran kartını ikinci el alacağım çünkü sıfıra vericeğim parayla ikinci el alıcağımın arasında dağlar kadar performans farkı var

Geri