Google'dan inen dosyalar yavaş iniyor (çözüm)

Berkant

Astsubay Kıdemli Üstçavuş
PC Puan
31
Google genel olarak her bölgeye aynı bant genişliğindeki hızı sunmaz sınırlandırma getirir. Kendi internetin sabit bir hızı olmasına rağmen googleda sabit bir hız alamassınız.
Bu yüzden indirme tam olarak çileye dönüşür. Bunun çözümü ise çok basit sadece bir programla daha hızlı indirme yapabileceksiniz. (biri ücretli biri ücretsiz iki uygulama paylaşıyorum)

İdman programı kurulumu:
Uygulama ücretli bir uygulamadır. Fakat işini en iyi yapan yakalama, indirme programıdır. Her türlü dosyayı yakalayabilir ve indirme işlemini gerçekleştirebilir.
Kurulumu için bu site linkine tıklayıp kurunuz. Kurulumu kurduktan sonra sizden bir key isticektir ücretli olduğundan dolayı key olmadan açılmayacaktır.

Eagleget programı kurulumu:
Bu program ise ücretsiz idman ile aynı işlevi gören bir uygulamadır. Fakat idman gibi video yakalayamaz (video yakalamasında eksiklikler vardır.)
Kurulumu için bu site linkine tıklayıp kurunuz. Kurulumu kurduktan sonra google için eklenti kurmasına onay verdikten sonra herhangi bir sorun kalmayacaktır.

Bu programlar ile 16mb download alan bir bilgisayar googleda yaklaşık 1.1/1.2mbs arası indirme yaparken, uygulamalar sayesinde 1.6/1.7 hız alabilirsiniz.
Kendi internetimden örnek vermek gerekirse 100mb download hızı alıyorum fakat googleda indirme yaparken 5.0mbs hız alırken idman sayesinde 10.0/11.3 e kadar varan hızlar alabiliyorum.

Geri