En Ucuz 144 Hz Oyuncu Monitörü (2021)

Karen

Astsubay Üstçavuş
PC Puan
41

HP 6ML40AA

en-ucuz-144-hz-oyuncu-monitoru-hp-gaming-ekipmanlari.jpg

Ucuz ama oyun için en iyi 144 Hz monitörü arıyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle bu monitörün şuan ki fiyatı 1199 TL. Gerçek oyuncular oyuna daha hakim olabilmek için monitörün ekran boyutunu küçük seçerler, bu monitörün panel boyutu 21.5 inç. Hatta ben çoğu kez oyunun çerçeve boyutunu küçültüp oynayanlar gördüm demek ki gerçekten küçük ekranda oynamak işe yarıyor. Şimdi diyeceksiniz ki 21.5 inç küçük mü? Hayır değil.

ghosting-monitor-ms-gecikme-nedir-onemli-mi.jpg

Zaten bu monitörü incelemeye 144 Hz olduğu göz atıyorsunuz bu yüzden 144 Hz'in güzelliğinden bahsetmeme gerek yok zaten biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Monitörün en güzel yanı gerçek oyuncuların tercih ettiği TN panele sahip olması. TN panel IPS panel kadar canlı renkler sunmuyor fakat renk arası geçişler çok hızlı. BU monitörün renk gecikme süresi 1ms. Bu sayede Ghosting sorunu yaşamayacağız ki istediğimiz şeyde bu.

Monitörün eksikliği Freesync teknolojisini sadece AMD ekran kartlarıyla kullanabilecek olmamız. Çünkü DisplayPort girişi yok. Fiyat olarak da öyle çok iyi diyemeyeceğim ama bugün bu fiyata daha iyisi yok yarın ne olur bilemem.

Ben MSI 27" VA 165HZ 1MS Curved Monitör kullanıyorum daha önce ıps ve tn panel kullanmış biri olarak yazıyorum, VA yada TN panel alınmaz gözlerin kör olur gibi saçma sapan yorum yazanlar emin ol sağdan soldan duyduklarını abartarak yazan ergen çocuklar, diyeceğim o ki monitör seçiminde panel farkına takılmayın, youtube da birçok karşoılaştırma videosu var fark çok az. Teşekkürler

Geri