Ekran kare kare oluyor.

Snape

Acemi Er
PC Puan
1
Pc ilk açıldığında bir süre geç açılıyor. Açıldıktan sonra 2 3 dakika sonra ekran küçük küçük karelere ayrışıyor sorunun ekran kartından olduğuna nerdeyse eminim ama elimden bir şey gelmiyor. Ne yapabilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Sorun ekran kartında, işlemcin ne?

Moralini bozmak istemem ama bunun kesin bi çözümü yok maalesef. Chipset arızası... Arastirmama gore bazi yerlerde tamirini gerçekleştirebiliyorlar, ancak tamiri icin gerekli olan makine biraz nadir(100-200 arası tutar). Ve tamir ettirdikten sonra bile sorun tamamen düzelmez. Bekli 1 hafta sonra bile tekrar gidebilir. Tabii yaptırdığın yer garanti verir ve 3 5 ay icinde bidaha bu sorunu yasarsan ucretsiz hallederiz derse sevinebilirsin. Çok çok çok geçmis olsun :(

Buna ek olarak monitörun hdmi bağlantılarını, ekran kartının soketlerini iyice bi kontrol et bi umut belki soketlerde bi sorun vardır.( garanti süresi dolmadıysa şansını orda da deneyebilirsin )

İşlemci içerisinde dahili grafik birimi olsaydı o şekilde test edip tam emin olabilirdin ama %90 ihtimalle ekran kartında sorun. Fırınlama tekniğiyle düzeltiyorlar fakat arkadaşında dediği gibi kesin bir çözüm değil. Yapabileceğin en mantıklı seçim yeni bir kart almak olacak.

İşlemci içerisinde dahili grafik birimi olsaydı o şekilde test edip tam emin olabilirdin ama %90 ihtimalle ekran kartında sorun. Fırınlama tekniğiyle düzeltiyorlar fakat arkadaşında dediği gibi kesin bir çözüm değil. Yapabileceğin en mantıklı seçim yeni bir kart almak olacak.
Zaten farklı kart takınca olmuyor hocam denedim. Peki kartı geri döndürmenin falan bi yolu yok mu ? Şuan kullandığım kart ekran vermekten başka bi işe yaramıyor çok eski. Eskisini bi şekilde kurtaramaz mıyım ?

Zaten farklı kart takınca olmuyor hocam denedim. Peki kartı geri döndürmenin falan bi yolu yok mu ? Şuan kullandığım kart ekran vermekten başka bi işe yaramıyor çok eski. Eskisini bi şekilde kurtaramaz mıyım ?

Dostum benim de dediğim gibi tamirini yapıyor bazı yerler ama kalıcı bir çözüm değil maximum 4 5 ay idare eder sonra yine bozulur. En iyi çözüm yeni bir ekran kartı. Eger şu aralar ekran kartı alamam diyorsan tamir ettir, paran olduğunda yeni bi ekran kartı alana kadar idare et, ama dikkat et 1 hafta sonra bile tekrar bozulabilir.

Geri