Arkadaşlar ümidiniz kaldı mı?

PC Puan
17
Arkadaşlar bu ülkenin gelişeceğine dair ümitleriniz kaldı mı? Roma dönemi kölelerinden beter bir halde asgari ücret çalışanları. Çoğu genç mutlu değil. Yaşam pahalı. Eğlenceler pahalı. Araba almak özel tüketime giriyor. Yarımızdan çoğunun evi bile yok vb. Yani bazen düşününce diyorum," 85 milyonluk ülkeyiz, yok mu bu ülkeyi ayağa kaldıracak birkaç babayiğit?". Zaten biz Türk gençleri yüzyıllardır gün yüzü görmedik. Fazla mı abartıyorum acaba? Lütfen görüşlerinizi paylaşınız...

Ülkemiz zaten gelişmekte olan bir ülke fakat ülkemizde hayat koşulları zor unutmayın zenginler gelişir yoksul aileler hep aynı kalır.
Yapacak çare yok her zaman bir ümit ile bekliyorum. Maalesef vergiler ile birlikte hem kendimize bir tane araç, cihaz, bilgisayar vb. alırken bir tanede devletimize alıyoruz.
Hayırlısı...

2500 lira maaş alan adam 85000 lira maaş alan adamı seçiyor. Daha burada problem başlıyor.

Ülkemizin her gün kötüye gitmesinin sebebi yaşam kalitemizin mutluluğumuzun azalması. Herkes o kadar mutsuz ki yattığı yerden kalkmak istemiyor. Bu yüzden gerilemeye devam ediyoruz.

Geçen biriyle tartıştım ülke kötüye gidiyor diye. Adam diyor ki korona var ondan böyleyiz, tek bize mi var korona :)

Arkadaşlar bu ülkenin gelişeceğine dair ümitleriniz kaldı mı? Roma dönemi kölelerinden beter bir halde asgari ücret çalışanları. Çoğu genç mutlu değil. Yaşam pahalı. Eğlenceler pahalı. Araba almak özel tüketime giriyor. Yarımızdan çoğunun evi bile yok vb. Yani bazen düşününce diyorum," 85 milyonluk ülkeyiz, yok mu bu ülkeyi ayağa kaldıracak birkaç babayiğit?". Zaten biz Türk gençleri yüzyıllardır gün yüzü görmedik. Fazla mı abartıyorum acaba? Lütfen görüşlerinizi paylaşınız...
Bilmiyorum kelimeler kifayetsiz kalıyor malesef?

Geri