Uygun Fiyatlı FreeSync Monitör Tavsiyeleri (Eylül 2020)

cagriji

Orgeneral
Yönetici
Kurucu
PC Puan
1,354,236
Merhaba arkadaşlar, bu konuda AMD ekran kartı kullanan kullanıcılar için monitör tavsiyelerinde bulunacağım. Oyunlarda skora oynamak uçanı kaçanı görüp indirmek için TN panelli monitörü, oyunlarda pek iddiam yok ama performansıyla beni üzmesin film izlerken de bana güzel görüntüler versin diyorsanız IPS panelli monitörü alabilirsiniz. Benim seçimimi merak ediyorsanız IPS olanı alırdım, yalnız ben şuan LG 22MK400H-B kullanıyorum :)

Önemli not: Alttaki iki monitöründe DisplayPort girişi olmadığı için Nvidia ekran kartlarına bağlarsanız AMD FreeSync teknolojisinden yararlanamazsınız.

LG 22MK400H-B = 699 TL

amd-freesync-icin-monitor-tavsiyesi-tn-LG-22MK400H-B.jpg

TN Panel
21.5 İnç Düz Ekran
1920x1080 Piksel Çözünürlük
1 ms Tepki Süresi
75 Hz Yenileme Hızı
AMD FreeSync
-5º Aşağı +20º Yukarı Eğilme

Şuan benimde kullandığım monitör bu. RX 5500 XT ekran kartı ile FreeSync aktif şekilde oyun performansından çok memnunum. IPS panel seven birisiyim yalnız değiştirmeyi düşünmüyorum. Kutu içerisinden HMDI kablosu çıkıyor ve 75 Hz destekliyor.

Acer SA230Abi = 839 TL

amd-freesync-icin-ips-monitor-tavsiyesi-ucuz-Acer-SA230Abi.jpg

IPS Panel
21.5 İnç Düz Ekran
1920x1080 Piksel Çözünürlük
4 ms Tepki Süresi
75 Hz Yenileme Hızı
AMD FreeSync
-5º Aşağı +15º Yukarı Eğilme

İnce tasarımıyla gerçekten çok şık monitör. Oyun konusunda sizi üzmeyeceği gibi film izlerken de çok güzel keyif alacaksınız. Bir eksik olarak kutu içerisinden HMDI kablo çıkmıyor. FreeSync ve 75 Hz için haricen HDMI kablosu almanız şart.

Geri