Steamın Taşınabilir Oyun Bilgisayarı Steam Deck(Konsol Tarzı)

TR_AeternaVictrix

Üsteğmen
PC Puan
96
Portal ve Half Life gibi oyunları ile tanıdığımız, Steam'in de sahibi olan video oyun şirketi Valve, yeni taşınabilir oyun bilgisayarı Steam Deck'i duyurdu.

Bu yılın başlarında söylentileri çıkan cihaz resmi olarak duyuruldu. En yeni AAA oyunları da çalıştırabilen Steam Deck, temelde bir taşınabilir konsol diyebiliriz. Ancak Valve, cihazı hepsi bir arada taşınabilir oyun bilgisayarı olarak tanıttı.
Şuan ülkemizde sipariş verilemiyor.

Şuan da konsolun 3 tane modeli var
1)64 Gb
eMMC
400Dolar

2)256 gb
NVMe SSD
529 Dolar

3)512 Gb
NVMe SSD
649 Dolar

Galiba okuduğum haberlere göre Depolamayı harici depolama birimleri ile artırabileceğiz doğru olmaya da bilir.(Özelliklerinde microSD özelliği varmış)

Steam Deck Özellikleri​

SteamOS 3.0 kullanan Steam Deck'de; Steam Sohbeti, Bildirimler, Bulut Kayıtları, Mağaza, Topluluk ve PC'den Uzaktan Oynatma gibi özelliklerin hepsi bulunacak. Cihaz; 7 inç dokunmatik ekran, analog tuşları analog tuşları yerine kullanabileceğiniz dokunmatik yüzey, Wi-Fi, Bluetooth, microSD yuvası ve bir USB-C bağlantı noktasına sahip olacak.

• CPU: Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz (up to 448 GFlops FP32)
  • GPU: 8 RDNA 2 CUs, 1.0-1.6GHz (up to 1.6 TFlops FP32)
  • RAM 16 GB LPDDR5 RAM (5500 MT/

Taşınabilirlik güçle buluşuyor

Elde oyun için optimize edilmiş Steam Deck'in özel APU'sunu oluşturmak için AMD ile ortaklık kurduk. En yeni AAA oyunlarını çok verimli bir güç zarfı içinde çalıştırmak için fazlasıyla yeterli performans sunan bir Zen 2 + RDNA 2 güç merkezidir.

Steam Kitaplığınız, her yerde
Steam Deck'e giriş yaptığınızda, tüm Steam Kitaplığınız, tıpkı diğer PC'ler gibi görünür. Koleksiyonlarınızı ve favorilerinizi tam olarak bıraktığınız yerde bulabileceksiniz.
Konforlu kontrol
Steam Destesi, parmak çubukları veya izleme dörtgenleri kullanıyor olsanız da, tam boyutlu kontroller elinizin altında mükemmel bir şekilde konumlandırılmış, uzun oyun oturumları için tasarlandı. Cihazın arka kısmı, çok çeşitli el boyutlarına rahatça uyacak şekilde şekillendirilmiştir.

Daha fazla bilgi için steamdeck.com'u ziyaret edin
İstek listesine ekle
Bir de iskele var.
Resmi yuva, harici ekranlara, kablolu ağlara, USB çevre birimlerine ve güce bağlanırken Steam Deck'inizi destekler. Etrafta bir tane varsa, elektrikli bir USB-C hub'ı da kullanabilirsiniz.

Resmi rıhtım ayrıca satılacaktır. Daha fazla bilgi yakında.

hardware-dock.png

Steam Deck'i kullanmak için bir Steam hesabına ihtiyacım var mı?​

Varsayılan Steam Deck deneyimi bir Steam hesabı gerektirir (ücretsizdir!). Oyunlar Steam Mağazası kullanılarak satın alınır ve indirilir. Bununla birlikte, Steam Deck bir bilgisayardır, böylece üçüncü taraf yazılımları ve işletim sistemlerini yükleyebilirsiniz.​

Bu cevaba göre acaba Epic Gamesi yada 3. Parti uygulama indirip indirip(Orgin) vs. oyun oynayabilecekmiyiz?​

.​

Eline sağlık. Valve'ın böyle bir şey çıkaracağını biliyordum ama ayrıntılarını da öğrenmek iyi oldu. 1.6Tflp PS4 gücünde falan oluyor sanırsam, bu az değil mi?

Eline sağlık. Valve'ın böyle bir şey çıkaracağını biliyordum ama ayrıntılarını da öğrenmek iyi oldu. 1.6Tflp PS4 gücünde falan oluyor sanırsam, bu az değil mi?
Nintendo Switch den daha güçlü ps 4 1.8 Tflp ama yer yer aynı seviyede yeni nesil için bütün steam oyunlarını oynatırmı bilmiyorum depolama birimi de az.Belki oyunları bu konsola optimize edebilirler.Ama her oyun şirketi yapmaz.Fiyatına göre alınabilecek bir cihaz değil bence ps5 cd siz ile aynı fiyata gelecektir nerdeyse.

Nintendo Switch den daha güçlü ps 4 1.8 Tflp ama yer yer aynı seviyede yeni nesil için bütün steam oyunlarını oynatırmı bilmiyorum depolama birimi de az.Belki oyunları bu konsola optimize edebilirler.Ama her oyun şirketi yapmaz.Fiyatına göre alınabilecek bir cihaz değil bence ps5 cd siz ile aynı fiyata gelecektir nerdeyse.
Sanırım Geforce Now, ''her yerde oyun'' sloganı için hala en uygun aday.

Sanırım Geforce Now, ''her yerde oyun'' sloganı için hala en uygun aday.
Çok farklı sistemler bence Geforce Now bulut oyun tabanlı ve suan en iyisi xbox clod ve stadia gelene kadar .Steam deck ise bümyesinde donanım barındıran Küçük Pc bu arada steam deck apu işlemci kullanıyormuş galiba ne kadar iyi olur bilemiyorum ama beklentileri düşürdüm

Geri