Steam Fatal Error

PC Puan
0
Bir süredir Steam'i açtığımda arkadaşlar kısmına bağlanmıyordu ve aynı zamanda herhangi bir oyun kurmaya çalıştığımda da kurulum ilerlemiyordu. Ben de silip tekrar kurmayı denedim fakat tekrar kurduğumda daha kötü bir sorunla karşılaştım. Bu sefer steam'i açamıyordum. Şu ethernet durumuyla ilgili çözümler olsun, komutlarla ilgili olanlar olsun veya hizmetlerden steamclientservice'i düzeltmeyi de denedim. İobit unninstaller ile tam kaldırma yapmayı da denedim fakat durum hala aynı. Steam'in kendisiyle ilgili olabilceğini de düşündüm aslında ama buraya da sormak istedim. Bir fikriniz var mıdır acaba ? Teşekkürler şimdiden

Sisteminle ilgili bilgi verir misin? Ayrıca hatanın resmini de atabilir misin?

Başlata tıkla CMD yaz komut istemi programına alttaki komutları yaz sırayla.

netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.

Düzelmez ise alttaki adımları dene.

Başlata CMD yaz daha sonra açılan programda ipconfig yaz mevcut IP adresin çıkacaktır.

IPv4 adresini videodaki kısma sonu 200 olarak yaz
Subnet Mask aynı şekilde yaz
Default Gateway'ıda aynen videodaki açılan yere yaz sendeki farklı olabilir, bu modeme erişim arayüz IP'sidir

Alttakini de denedin mi

Ek olarak WiFi ile bağlanıyorsan kabloyla, kabloyla bağlanıyorsan WiFi ile bağlan. Veya telefonunu kabloyla bağla telefonundaki internetten girmeyi dene. Ayrıca yönetici olarak aç Steam'ı. Antivirüs programı da engelliyor olabilir.

Ayrıca VPN programı falan varsa ondan da olabilir.

Dediklerimi IP sabitlemeyi otomatik olarak yap.

Alttakini sadece 1 kez değiştirip falan denedim pek kurcalamadım ama 200 yazıp da denicem şimdi

Videodaki ayarlamayı yapıp tekrar denedim ama sorun hala devam ediyor. Bilgisayarda herhangi bir VPN programının olmadığından ve antivirüsün çalışmadığından da emin oldum. Telefonumda da internet yok maalesef.

Bu arada ben aynı zamanda tarayıcı üzerinden Steam ana sayfasına da giremiyorum ancak VPN ile açıp girmeye çalışırsam girebiliyorum

Ekli dosyalar

• resim_2021-01-03_202841.png
    resim_2021-01-03_202841.png
    10.1 KB · Görüntüleme: 159
Ayarlarda üstteki seçeneği elle seçim moduna aldığınmda allttakini de direk elle seçime alıyor. Alltaki otomatik diğeri elle seçilcek şekilde ayarlayamıyorum. Açıkçası bir DNS kullanıp kullanmadığımı ya da modeme ayarlanmış bir DNS'i nasıl anlayacağımı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• resim_2021-01-04_105119.png
    resim_2021-01-04_105119.png
    10.3 KB · Görüntüleme: 152
Usttekini otomatik yapmadan alttaki olmaz. Başka bir internet ile denesen en azından modemden olmadığını anlarız. Bendede buna benzer sıkıntı olmuştu güncelleme yaparken. Telefonun internetinden bağlanıp yapmıştım güncellemeyi.

Abi az önce steam'ı yönetici olarak çalıştırdım ve bi güncelleme geldi. O güncellemeden sonra sorunum çözüldü ve steam şu an açılır duruma geldi. O kurulum ilerlememe sorunu da çözüldü. Sorunu çözen tam olarak neydi bilmiyorum ama uğraşların için teşekkürler abi :)

Bu IP adresi bölümünü otomatik yaptıktan sonra falan mı düzeldi.

Bu sorun ne zaman başlamıştı?

Son olarak ilk kez mi kürdün Steam'ı?
1. Aslında otomatiğe ayarlayıp tekrar denediğimde de başarısız olmuştum. Rasgele bir deneme yapmak isteyip tıkladım ve ufak bi güncellemeden sonra (boyutu hatırlamıyorum) normale döndü.
2. 2 gündür falan kurulum yapamıyordum. Dün veya evvelsi gün steam'ı silip tekrar kurduktan sonra bu sorun ortaya çıktı.
3. Hayır, Steam'ı uzun süredir bilgisayarımda kullanıyordum.

Geri