Steam Dolandırıcılarına Dikkat ! ! !


PC Puan Nedir? Nasıl Kazanılır?

🔥 Kingston A400 240 GB SSD Çekilişi (Son 14 Gün) 🔥

⭐ Steam Cüzdan Kodu Çekilişi (Son 11 Gün) ⭐


Arlen

Astsubay Kıdemli Başçavuş
Katılım
1 Nisan 2020
Mesajlar
526
PC Puan
27
Yaş
21
Konum
İzmir
Arkadaşlar bugün çok bilinen bi yayıncının discord kanalından birisi bana özel mesaj attı. İngilizce bir mesaj, sözde oğlu olduğu için artık oyun oynayamıyor ve cs-go skinleri hayır olsun diye millete rastgele dağıtıyor. Şİmdi size yaptıkları dolandırıcılığı göstermek istiyorum ve attıkları linki size açıklama yaparak tanıtacağım.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------​

NOT: LİNKE SAKIN GİRMEYİNİZ! BU POST BİLGİLEDİRME VE UYARI AMAÇLIDIR. BEN NE OLUR NE OLMAZ LİNKİN BİRAZINI GİZLEYECEĞİM TIKLAMANIZI İSTEMİYORUM.

Bahsi geçen mesaj

Hello friend, my son was born and now I have absolutely no time to play. Therefore, I want to distribute all my skins to random people, choose which ones you want and take them! Here is the link to trade -

Size bu mesajı veya biraz benzerini atıyorlar - bir link ile beraber - ve sizden linke tıklayıp takas sayfasına bakmanızı istiyorlar her şey çok iyi tasarlanmış gerçek steam takas sayfasını aratmıyor. Gerek itemlerin fiyatları isimleri özellikleri tarihleri ve diğer her bilgi neredeyse aynı gerçeğinde olduğu gibi...​

Trade offer with dEX ve diğer 1 sayfa - Kişisel - Microsoft​ Edge 19.08.2021 19_43_48.png


Gördüğünüz gibi ne kadar gerçekçi tasarlanmış bi takas sayfası kim yaptıysa taktir etmek lazım işinde uzman birisi. Ama maalesef açıklar ile dolu :)

Gelin ilk önce bi linki inceleyelim;

https://stleamcormmynity.ru.com/new/parnter=23*****442&token=34seLRGr11 (Tekrar söylüyorum linke girmemeniz için sayıların ortasından silip yıldızladım, yani link zaten çalışmayacak.)

Evet zaten işi bilenler anladı bile gördüğünüz gibi 'steam' yerine 'stleam' yazısı göze çarpıyor, 'community' yerine saçma sapan bi 'cormmynity' kelimesi ile karşılaşıyoruz. Tamamiyle sahte bir link olduğu ve tıklanmaması gerektiği ortada zaten ama hadi biz incelemeye devam edelim.

Hadi linke tıkladık ne olur? Hacklenir miyiz? Sistemimize trojanlar mı bulaşır?
Hayır. Tek tıkla KISMEN bi sorun teşkil etmez. Bu dolandırıcıların hedefi bizim steam hesabımız. Ancak tıklama sonucu geliştirdikleri siteme göre bir takım bilgilere ulaşmaları mümkün (ip ve benzeri bilgiler). Ama bunlar bize sorun teşkil etmeyecektir, YİNEDE TIKLAMAMANIZI ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

Şimdi bakalım bu sistem nasıl çalışıyor hesabımızı nasıl çalıyorlar.


Giriş Yapın - Kişisel - Microsoft​ Edge 19.08.2021 19_52_11.png


Yine bir önceki sayfa gibi güzelce tasarlanmış sahte bir pencere çıkıyor karşımıza. Ve finalde siz kullanıcı adı - e-posta ve parola yerine her ne yazarsanız yazın yanlış bilgiler diye bir uyarı geliyor, aynı zamanda oraya her ne yazarsanız yazın ip adresiniz konumunuz gibi bilgilerle beraber dolandırıcıların sisteminde görünür oluyor.

Oraya komik şeyler yazıp adamlarla dalga geçmek isteyebilirsiniz ancak unutmayın bir takım bilgilerinize de erişeceklerdir, ben tavsiye etmiyorum. Bağlantıya tıklamayınız bile. Herkese sağlıklı günler diliyorum :cool:

 


caner51714

Onbaşı
Katılım
3 Ekim 2020
Mesajlar
66
PC Puan
9
Yaş
19
Konum
THİS İS SPARTA
Şerefsizlik dönemindeyiz. Artık alışmak gerek böyle durumlara.
Bu durumu steam desteğe bildiremiyor muyuz? Sonuçta sitelerini taklit edip dolandırıcılık yapıyorlar.
 


Arlen

Astsubay Kıdemli Başçavuş
Katılım
1 Nisan 2020
Mesajlar
526
PC Puan
27
Yaş
21
Konum
İzmir
Şerefsizlik dönemindeyiz. Artık alışmak gerek böyle durumlara.
Bu durumu steam desteğe bildiremiyor muyuz? Sonuçta sitelerini taklit edip dolandırıcılık yapıyorlar.
bence zaten farkındalardır ama ellerinden bi şey gelmez. Hatta ben sana bi sayfa bırakayım orda hazır sahte siteler var bi inceler mantığını anlarsın bu sistemin.

http://ww1.z-shadow.co/ (bu kapanmış)

attım sayfaları ama kullanmamanı tavsiye ediyorum girmeni bile önermem tekin değillerdir
 

Üst