Steam Dışı Cüzdan Kod ve Skin Fiyatlarındaki Anormallik


yesososo

Astsubay Kıdemli Başçavuş
Katılım
9 Nisan 2021
Mesajlar
523
PC Puan
29
Merhabalar.

Yazın birkaç aylık süreçte farklı aralıklarla belirli sitelere nakit yatırarak CSGO Skin'i satın alıyordum ve yaklaşık %30 daha fazla para Steam'imime geçmiş oluyordu.

Şimdilerde ise çok fazla (CS:GO) itemi bulunmamaya başlamış.

Bunun mantığını anlamayanlar için kısaca: ''100 Türk Lirası = 130 Steam Lirası'' mantığı var aslında.

Aynı şekilde kullanıcılardan 7.5 - 8 liraya ise 10 liralık cüzdan kodları alınabiliyordu. Durum böyle olunca sitelerdeki cüzdan kodları ise 9.90 civarına satılıyordu.

Bugünlerde ise işler tersine dönmüş durumda. Ben istersem Steam'den 10 lira yükleyebiliyorum bakiyeme. Ama siteleri kullanmak istediğim zaman 10 Steam Lirası = 12 Türk Lirası olmuş durumda. Bunların sebepleri nedir?
 
Ne kadar doğru bilmiyorum ama Steam Türkiye ye kod satışı yapmıyormuş artık sadece kendi sitesinden alınmasına müsaade ediyormuş artık 10 TL lik, 20Tl lik kodlar çok zor bulunuyor bulunanlarda çok pahalı.Yakında piyasada satış olmaz gibi duruyor.
 
Acaba sebebi neymiş. Gerçekten çok mantıksız. İddiaya lafım yok, Steam'in böyle bir davranışı ve politikası varsa bu mantıksız...
Bende fiyatlar artığı için biraz araştırmıştım böyle haberler vardı ne kadar doğru belli değil ama.Ama şu bir gerçek ki piyasa da kod az ve pahalı
 
Son düzenleme:

Geri
Üst