Ryzen 2400G İçin Ram Önerisine İhtiyacım Var

Arlen

Yüzbaşı
PC Puan
44
8 GB ram ihtiyacım var 3000Mhz olursa sevinirim önerilere açığım

Öncelikle birkaç sorum olacak, sistemi yeni mi topluyorsun yoksa şuan aktif olarak kullanıyor musun? Sisteminde harici ekran kartı var mı yada olacak mı?

Öncelikle birkaç sorum olacak, sistemi yeni mi topluyorsun yoksa şuan aktif olarak kullanıyor musun? Sisteminde harici ekran kartı var mı yada olacak mı?
sistem zaten kullanımda daha ancak tek kanal ile kullanıyrum şu anda 8gb 3000mhz corsair ram ile bir konu daha açmıştım zaten ram tavsiyesi diye. frekanslar aynı olursa çalışır demiştin ancak burdan da tekrar soruyorum. bir kaç gün içerisinde alacağım aynı ramden almamı mı önerirsin yoksa başka bi tavsiyen var mı? :) teşekkürler. ayrıca henüz harici ekran kartım bulunmamakta çekilişi kazanırsam olucak umarım :)

Çok fazla fiyat farkı yok zaten aralarında o yüzden aynı Ram'den almanı öneririm. Ryzen Master ile 3200 MHz yapmayı deneyebilirsin. Alttaki videoda tek kanal ve çift kanal bellek kullanımdaki FPS farkını görebilirsin, dahili grafik kartını kullanınca.

yani şimdilik ekran kartına para saçmayıp +1 8gb ram daha alırsam benim için daha worth. doğru mu anladım?

peki son olarak. 2. rami aldık evet güzel. ekran kartı olarak üstüne gt1030 seviyesi bir ekran kartı almak saçma mı olur. ekran kartı boşuna alınmış gibi olur diye düşünüyorum

Geri