Ram sök tak sonrası performansı düştü

PC Puan
5
ram'in adına bakmak için bilgisayarı açtım rami slottan çıkardım.sonra tekrar taktım fakat pc eski fps vermiyor oyunlarda mesela cs de 150 fps allırken ramlerle oynadıktan sonra 40 60 vermeye başladı çok garip her ayarlar da aynı
İşlemci FX-8350
R9 200 series ekran kartı
8 gb ram
yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim

ram'in adına bakmak için bilgisayarı açtım rami slottan çıkardım.sonra tekrar taktım fakat pc eski fps vermiyor oyunlarda mesela cs de 150 fps allırken ramlerle oynadıktan sonra 40 60 vermeye başladı çok garip her ayarlar da aynı
İşlemci FX-8350
R9 200 series ekran kartı
8 gb ram
yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim
Farklı slota takmış olabilirsin kontrol ettin mi bildiğim kadarıyla bazı slotlar daha fazla perfonmas veriyor

Eski ilk çıkardığım yere taktım fakat hala sorunlar var takarken çok ozrlandım zarar vermişte olabilirm diye windows ram testi yaptım sorunsuz çalışıyor,ama dediğim gibi oyunlarda efsana fps kaybım var hissediyorum

Eski ilk çıkardığım yere taktım fakat hala sorunlar var takarken çok ozrlandım zarar vermişte olabilirm diye windows ram testi yaptım sorunsuz çalışıyor,ama dediğim gibi oyunlarda efsana fps kaybım var hissediyorum
@cgrers a sormak lazım o daha bilgili bu konuda görünce gelir birazdan

Kaç tane Ram var?

1 tane 8 gb ram var aynı slottan çıkardım sonra diğer slotalra takıp açtım en sonunda geri eski yerine taktım ama fps çok kötü

İşlemciden en uzak slota tak Ram'i, düzelmez ise bios sıfırla. Sonucu yaz buradan bende biraz soruşturayım bu sorunu daha önce karşılaşmadım bu şekilde bir sorunlar. Ayrıca diğer oyunlarda v.s. test et emin ol bu şekilde sorun olduğuna.

tamamdır diğer oyunlarda da öyle csye özgü değil dediklerinizi yapıp yazacağım

denedim birkaçına önceden başkasına takınca bilgisayar daha geç açılıyor en iyi slot bu gibi rengide farklı zaten diğerleine göre

Geri