Oyunlarda mouse gecikmesi sorunu.

G3N

Onbaşı
PC Puan
25
1 senedir var bu sorun Apex Legends ´ta ve Valorant ta mevcut Apex de Fps i ancak 59 a veya 62 gibi rakamlara kitlediğimde düzeliyor ama böylede kasıyormuş gibi duruyor VSYNC kapalı bios lar ve driverlar güncel tam ekran optimizasyonunu devre dışı bıraktım windows sürümü değiştim ama bir türlü geçmedi lütfen yardımcı olun. Csgo 1.6 PUBG Lol gibi oyunlarda yok.

SİSTEM:
Ryzen 5 1400
Gigabyte A320M S2H
MSI ARMOR RX 570 OC
Corsair Vengeanance 8 GB CL16 3200MHZ RAM
Seagate Barracuda 500gb 7200rpm hdd
BenQ Zowie XL2411P 144 Hz monitör.

Son düzenleme:
Anakar BIOS ve anakart chipset sürücüsünü guncelle sonucu yaz, ona göre çözüm ararız. Bu arada faren nedir?

Anakar BIOS ve anakart chipset sürücüsünü guncelle sonucu yaz, ona göre çözüm ararız. Bu arada faren nedir?
Mouse SteelSeries Rival 600 ama 4 tane mouse değiştim yani sorun mouse dan değil chipsete gelirsekte güncellemiştim ama düzelmedi öylede.

125, 250 , 500 , 1000 Hepsini denedim. Anakart Biosunu Gigabyte ın @BİOS adlı programından güncellemiştim o yüzden olabilirmi acaba?

Bu konuşmalarımizi bu işten anlayan birisine gösterdim + 4 GB Ram eklemeni de önerdi 🙂
8 gb ram eklemeyi düşünüyordum o yüzden olabilir gerçekten fakat dediğim gibi fps i 59 a kitlediğimde sorun ortadan kalkıyor zaten ama 59 fps hiç akıcı olmuyor gecikme olmamasına rağmen ayarlara gelirsekte en düşükte.

8 gb ram eklemeyi düşünüyordum o yüzden olabilir gerçekten fakat dediğim gibi fps i 59 a kitlediğimde sorun ortadan kalkıyor zaten ama 59 fps hiç akıcı olmuyor gecikme olmamasına rağmen ayarlara gelirsekte en düşükte.
Ram takviyesi şart sana, sorunun bence de bu yüzden oluyor.

Geri