Nvidia RTX 3060 Ekran Kartı %50 Mining Kısıtlamasıyla Geliyor


Karen

Astsubay Üstçavuş
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
382
PC Puan
40
Yaş
26
rtx-3060-satisi-cikiyor-fiyat-performans-mining-gucu-yari-yariya-dustu-nvidia.jpg

Kart sıkıntısı yaşadığımız bu günlerde Nvidia büyüklüğünü konuşturdu ve RTX 3060 ekran kartının mining gücünü yarı yarıya düşürüp satışa sundu. Bu sayede miningçiler eğer bir çözüm bulamazsalar bu limiti aşmaya ,bu karttan uzak duracaklar. Test sonuçlarını izlediğim kadarıyla kart gelecek güncellemeler ile RTX 2070'in üstünde bir performans sunacak.

Fiyat olarak benim tahminim 8000 lira civarında çıkacaktır. Bu yüzden saçma sapan kartlara fahiş fiyat ödemeyin biraz daha bekleyin. Eğer madenciler kartın mining kısıtlamasını kaldıramazsalar RTX 3060'ın fiyatı hızlıca daha da alt seviyeye düşecektir. Ayrıca Nvidia yeni çıkacak kartlarının hepsine bu kısıtlamayı koyacak. Madenciler için ise görüntü çıkışı olmayan özel kartları uygun fiyattan sunacak ve böylece iki tarafıda memnun edecek.

Aynı önlemi AMD'den de bekliyoruz. Bu krizi de geçen kriz gibi atlatacağız fakat bu hep tekrar edecek. Bir an önce gelecek zamanda dikkate alını çözüm üretmek gerek. Oyun sektörü bu gelişmeler yüzünden büyük darbe yedi maalesef...
 
Eskiden tanıtılan fakat yeni üretilen kartlara da bu kısıtlamayı koysalar efsane olacak. Madenciler gitsin onlara özel kartları alsınlar.

Eğer kısıtlamayı aşarsalar bir anlamı kalmaz :(
 
Çıkışını gercekleştirdi 20.00 itibari ile 5 dk da tükendi kart 8500 kartın fiyatı kart güç olarak dediğiniz gibi rtx 2070 den yüksek peformans verecektir. Ama yine stok kalmadı minig ekonomi korana sorunları fiyatta pahalı vergiden dolayı zaten son kullanıcı yine faydalanamadı bu karttan.
 
Aynen dediğin gibi @Karen, bu problem çözülmeli çünkü oyun sektörü zarar görüyor. Kingston HyperX oyuncu markasını sattı mesela :(
 
Onu da kırarlar pek etki edeceğini sanmıyorum :(
 

Geri
Üst