Monitör Input Not Supported Sorunu

PC Puan
6
1 tane Samsung Odyssey CRG5 144 Hz monitörüm var HDMI. 1 tane de eski Acer AL1916W modeli VGA girişli bir monitörüm var. HDMI girişli kasama 1. monitörümü taktığımda sorun yok ama 2. monitörü takdığımda hem 2. monitörde Input Not Supported hatası alıyorum. Hem de 2 monitörün görüntüsü gidiyor. HDMI kablosunda ve dönüştürücüde bir sorun yok. Başka bir bilgisayarda test ettim. Sorunu nasıl çözebilirim?

Ekran kartın ne?

O şekilde açtığımdada yani sadcee 2.sini açtığımda Input Not Supported hatası alıyorum ama girişlerde bir sorun yok ikisindede hdmi sorunsuz çalışıyor sadece VGA lı yı çalıştırdığımda olmuyor.Kablo ve dönüştürücüde bir sıkıntı yok başka bir pc de test etmiştim

Ana monitör için Display kablo alırsan belki çözebilirsin durumu. İkinci monitörün çok eski, uyumsuzluk yaşaman normal.

Ek olarak dönüştürücü yüzünden de olabilir.

Ama ana monitörde sıkıntı yaşamıyorum kablosu falan sorun yoktu

Dönüştürücü başka bilgisayarımda sorun çıkarmıyor normalde çalışıyordu düne kadar ne olduysa

Tamam ama uyumsuzluk yapıyorlar birbirlerine. İkisi de şuan HDMI bağlantıları kullanıyor. Belki ana monitörü Display port diğer monitörüde HDMI üzerinden bağlarsan sorunu çözebilirsin ki ben düzeleceğini sanmıyorum ama deneyebilirsin.

Geri