JAK DÖNÜŞTÜRÜCÜ SORUNU.

G3N

Onbaşı
PC Puan
25
Corsair HS35 aldım. Bugün geldi yanında birlikte verilen dönüştürücüyü takınca ses mono geliyor bu sorunu nasıl çözebilirim mikrofonu böylede kullanabilirmiyim yada ?

Bilgisayarının kulaklık ve mikrofon girişini çekip atar mısın?

• Beğen
Tepkiler: G3N
Gigabyte A320M S2H var bu fotoğraftaki. Sorunun anakartta olduğunu sanmıyorum ama çünkü dönüştürücüsüz çalışıyor sorunsuz.

Ekli dosyalar

• gigabyte-a320m-s2h-3200mhzoc-ddr4-soket-am4-m-2-hdmi-dvi-vga-matx-anakart-4.jpg
    gigabyte-a320m-s2h-3200mhzoc-ddr4-soket-am4-m-2-hdmi-dvi-vga-matx-anakart-4.jpg
    52.5 KB · Görüntüleme: 166
Dönüştürücüyle kulaklığın girişinin birleştiği yerle oynayınca cızırdıyor o yüzden olabilir mi belkide bozuk yollamışlardr dönüştürücüyü.

Dönüştürücüyle kulaklığın girişinin birleştiği yerle oynayınca cızırdıyor o yüzden olabilir mi belkide bozuk yollamışlardr dönüştürücüyü.
Olabilir. Yanlış birşey yapmıyorsun sen. Dönüştürücü olmadan çalışıyor olması donusturucunun sorunlu olduğunu ortaya çıkartıyor gibi. Kasanın ön jacklari yok mu? Onlarda durum nedir?

kasa nın ön jackı yok maalesef olmazsa telefonda deneyip haberdar ederim görüşürüz.

Kulaklık girişini mavi yuvaya takarak dene. Daha sonrasında sorunu yazılımsal olarak kurcala. Mono ayar yapılmış olabilir. Başlata Mono yazarsan ilgili ayarlara ulaşabilirsin. Ayrıca anakartın kendi ses yazılımın ayalarını da kurcala. Son olarak sürücüleri silip yeniden yükle.

Keşke daha iyi bir şey alsaydın o kulaklıkla sorun yaşayan çok.

Arkadaşlar kusura bakmayın sorun basitmiş aslında arkadaşım söyledi kabloyu iyice ittirmek gerekiyormuş ben ittirdiğimi sanıyordum ama fazla güç istiyormuş iyice girene kadar baskı uygulayınca çıt diye ses geliyor öyle oldu kusura bakmayın buralarda deildim.

Arkadaşlar kusura bakmayın sorun basitmiş aslında arkadaşım söyledi kabloyu iyice ittirmek gerekiyormuş ben ittirdiğimi sanıyordum ama fazla güç istiyormuş iyice girene kadar baskı uygulayınca çıt diye ses geliyor öyle oldu kusura bakmayın buralarda deildim.
😂

• Beğen
Tepkiler: G3N
Mikrofonda mi kulaklıkta mi?
Kulaklıkta sanırım gürültü dengelemeyi açınca geçiyor ama mikrofonla ilgili bu modellerin tümünde olan çok ciddi bir sorun var bi video yada oyun oynadığın zaman mikrofon sesi kulaklıktan alıyor buda karşı tarafı aşırı rahatsız ediyor.

Geri