İşlemci ve Ekran Kartı Tavsiyesi

Ekran Kartı

• GTX 1660 SUPER

Oy: 1 25.0%
  • GTX 1650 SUPER + Güçlü İşlemci

Oy: 3 75.0%
  • AMD RX 580

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

ReiOnur

Er
PC Puan
2
Merhaba arkadaşlar,
Sistemi yeni topluyorum kafamdaki parçalar aşağıdaki gibi, işlemci içim bütçem en fazla 1000 TL.
Bu sisteme işlemci ve ekran kartı olarak ne önerirsiniz?
  • Ram: GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 (2x)
  • Anakart: Gigabyte A320M-S2H AMD A320 Soket AM4 DDR4 (Aldım)
  • SSD: James Donkey JD120 120GB (Aldım)
  • PSU: FSP HV PRO FSP550-51AAC 550W 80+ 120mm Power Supply (Aldım)
  • Ekran Kartı: GTX 1660 SUPER veya GTX 1650 SUPER düşünüyorum
Teşekkürler.

Sıfır işlemci alacaksan bütçene en uygun seçenek Ryzen 3 3100 gibi duruyor, fiyatı 962 TL ve her geçen gün artıyor :(

İkinci el alacaksan en mantıklı seçim Ryzen 5 1600 AF veya Ryzen 5 2600 (y)

Bütçeni biraz arttırma şansın varsa benim tavsiyem ise alttaki ürün. Özellikle GTX 1660 Super alacağım diyorsan mutlaka bunu seç. Uzun bir süre işlemci seni idare etmiş olur. Havale ile 1310 liraya geliyor.

Acelen yoksa kampanyaları takip et. Ek olarak ekran kartı sıfır alacaksan RX 580 alma, RX 5500 XT al.

GTX 1650 Super oyun konusunda oldukça yeterli performans sunuyor fazla para harcamaya gerek yok bence. Parayı işlemciye yatır ilerde pişman olmamak için :)

Benim tavsiyem Ryzen 5 3600 :love:

RX 5500 xt incehesapta Cuma günleri 1300 civarına iniyor.
Arkadaşlara katılıyorum işlemci konusunda. Bütçem yetmediği için işlemciden kısmıştım bende sistemi toplarken
Ama şimdi 3600 e geçeceğim. Diğer parçalar eline para geçtikçe yükselir , ama işlemci için kısma fiyattan :)

Arkadaşlara katılıyorum işlemci konusunda. Bütçem yetmediği için işlemciden kısmıştım bende sistemi toplarken
Ama şimdi 3600 e geçeceğim. Diğer parçalar eline para geçtikçe yükselir , ama işlemci için kısma fiyattan :)
admin aldı o ekran kartını sordum test ediyormuş youtube incelemesini atacakmış

İndirimleri kovalıyorum bakalım güzel fırsatlar yakalarsam işlemciden fazla kısmam ama ekran kartı konusunda AMD den sıkıldım gerek arayüz vesaire olsun (Rx460 kullanıyorum) o yüzden GTX 1660 konusunda kararlıyım şimdilik:)

İndirimleri kovalıyorum bakalım güzel fırsatlar yakalarsam işlemciden fazla kısmam ama ekran kartı konusunda AMD den sıkıldım gerek arayüz vesaire olsun (Rx460 kullanıyorum) o yüzden GTX 1660 konusunda kararlıyım şimdilik:)
Valla bende Nvidia'ya geçtim 1 ay zor dayandım :) AMD'de alışmışım esports oyun moduna, oyunlarda skorlarım düştü 1 ayda :(

Valla bende Nvidia'ya geçtim 1 ay zor dayandım :) AMD'de alışmışım esports oyun moduna, oyunlarda skorlarım düştü 1 ayda :(
Rekabetçi oyun fazla oynamıyorum malum hilelerden dolayı :)
Bakalım bi Nvidia'yı denim olmadı AMD'ye geri dönerim.

Geri