İnternet&Servis Sağlayıcı Önerisi

Berkant

Astsubay Kıdemli Üstçavuş
PC Puan
31
Bu konuda sizlere daha yardımcı olabilmek amacıyla uygun bir internet sağlayıcısı ve işlerin nasıl işlediğini gösteren bir yazı paylaşıyorum.

Evet arkadaşlar öncelikle size türknetten bahsetmek istiyorum genel olarak forumda çoğu kişinin sorduğu bir konu, Türknet' e nasıl geçiş yaptım Türknet' ten memnun muyum ? gibi soruları cevaplamak istiyorum, aynı zamanda sizler için de güzel bir öneri olmuş olur.

1. Türknet'e nasıl geçiş yaptım ?
    ->Biliyorum ki Türktelekom veya TTNET den memnun olan birisini henüz göremedim hemen hemen herkes fazlasıyla çekmiştir, o iki yıllık taahüt süresinin bitmesini hemen isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Taahütüm bittiği gün direk Türktelekom abonelimi bitirip uygun bir internet servis sağlayıcısı aramaya başladım aklıma ilk gelen Türknet oldu taahütsüz olması ve yüksek hızlı internet aynı zamanda ucuz olduğundan dolayı beni bir hayli etkilemişti sitelerine gidip ne kadar hız alabilirim ? ne kadar fiyat öderim gibi araştırmalarda bulundum. Altyapım genel itibari ile 35mb vdsl2 hattı destekliyordu üstelik fiyat konusunda ise sadece ve sadece 75.99TL ödeyecekti. Gerekli olan başvuruları hemen yaptım abonelik sözleşmesi ve kimlik fotokopisini gönderdim fakat bazı sorunlar ile karşılaştım bu sorunlar internetin bağlandığı gün DSL ışığının yanmamasıydı hemen bir şikayet kaydı oluşturup belirttim bu sayede interneti kullanamadığımdan dolayı faturama herhangi bir ücret yansıtılmadı fakat beğenmediğim yönleri ise müşteri temsilcileri hepsi aynı şeyi tekrar edip duruyorlar bi internetin kesilirse maalesef 4 5 günü gözden çıkarmanız gerekli çok fazla uğraştırıyorlar. 4-5 gün içerisinde DSL ışığı sorunumu çözdüler ama gelin bakın bir sorun daha ben 35mb vdsl2 istemişken bana verilen hız 16mb
    bu benim baya bi moralimi bozmuştu Türktelekom dan bir farkı yok demeye başlamıştım ki şikayet kaydı oluşturana kadar şikayet kaydını oluşturduktan sonra yaklaşık 35mb vdsl2 hızını almaya başladım. İlerleyen günlerde internet ile ilgim fazla olduğu için bu hızın bana yeterli olmadığını gördüm ki daha Türkiye'de bu hıza ulaşamayan kişi sayısı bir hayli fazla, herneyse sonra gidip bir şikayet kaydı daha oluşturup hızımın 100mb olmasını fatura ücretinin ise 95.99TL olarak ayarlanarak 100mb hız almaya başladım. Genel olarak bu aralar yoğunluktan dolayı 82-85mb bandında hız alıyorum.

2. Türknet' ten memnun muyum ?
    ->Evet aşırı derecede memnunum bu zamana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Üstelik davet kodu ile bir ay kullanma hakkınız bulunuyor, Abimin 1aylık davet kodu ile bir ay bedava kullandım isterseniz davet kodunu birine verip sizde bir ay kullanabilirsiniz.
1590568022261.png

Geri