İNTERNET HIZLANDIRMA REHBERİ !

efezeybek35

Onbaşı
PC Puan
18
1 - Bilgisayarımızda görev çubuğu dediğimiz ses , internet , saat simgeleri bulunuyor internet simgesine sağ tık yapıyoruz ve orda ''ağ ve internet ayarları öğesini açın '' diye bir sekme var ona basıyoruz. yandan WİFİ KISMINA basıyoruz orda hotspot 2.0 ağları diye bir sekme var eğer sizde açıksa onu kapatın .

2- Tekrar wifi sekmesine girmiştik ordan devam ediyoruz orda üstte internetiniz adı yazar ona basıyoruz gelen yerde aşağıya iniyoruz ve tarifeli bağlantıyı açıyoruz .

3-Kaldığımız yerden devam ediyoruz 2. maddeyi yaptıktan sonra üstteki geri ok işaretine basıyoruz ve gelen ekranda sağ taraft '' bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir'' diye bir sekme var ona basıyoruz orda '' Wifi '' bölümü var ona çift tıklıyoruz gelen ekranda '' özellikler '' kısmına basıyoruz gelen ekranda '' internet protokolü sürüm 4 '' sekmesine çift tıklıyoruz gelen ekranda altta bir yer var '' DNS sunucu adresini otomatik olarak al '' sizde yüksek ihtimal tiklidir onun altındakini tikliyoruz ve Tercih edilen DNS suncusu kısmına 1 yazıyoruz ilk yere boşluk bırakıyoruz 0 yazıyoruz boşluk 0 bidaha boşluk 1 yazıyoruz yani her rakamın arasında bir boşluk olucak şekilde '' 1,0,0,1 '' yazıyoruz alt kısmada 1 1 1 1 yazıyoruz dört tane bir yazıyoruz tabi her rakamın arasında bir boşluk olmak üzere sonra onun altında '' çıkarken ayarları doğrula '' seçeneğini tikliyoruz tamam deyip çıkıyoruz ve internetimizi bilgisayardan kesip tekrar bağlıyoruz internetiniz hızlanıcaktır tabi bu yöntemler her internette farkli karşılanabilir ama kötü bir yönü yoktur.

Beni dinlediğiniz için teşekkürler konuyu kendi ellerimle yazdım umarım işinize yaramıştır iyi günler. :D

Genel olarak interneti kablo ile kullanım yapmalarınızı tavsiye ederim.
Her ne kadar internet hızımızı da arttırsak paket tarifesini geçemeyeceğinizi bilmenizi tavsiye ederim. Kısa sürede VDSL hat başvurusu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim artık eskisi gibi ADSL paketlerin hızları yeterli gelmiyor ADSL Paketlerde alabileceğimiz hız tutarı maks 24mb olacaktır.

arkadaşımızın da bahsettiği üzere DNS kullanımı aynı zamanda yasaklı bir kaç siteye girmenizi sağlayacaktır. + olarak internetinizde hız değişikliğini fark etmeniz olasıdır.
1,0,0,1 '' yazıyoruz alt kısmada 1 1 1 1

Konu için teşekkür ederiz. Birkaç ekleme yapmak istedim iyi forumlar :)

Genel olarak interneti kablo ile kullanım yapmalarınızı tavsiye ederim.
Her ne kadar internet hızımızı da arttırsak paket tarifesini geçemeyeceğinizi bilmenizi tavsiye ederim. Kısa sürede VDSL hat başvurusu yapmanızı şiddetle tavsiye ederim artık eskisi gibi ADSL paketlerin hızları yeterli gelmiyor ADSL Paketlerde alabileceğimiz hız tutarı maks 24mb olacaktır.

arkadaşımızın da bahsettiği üzere DNS kullanımı aynı zamanda yasaklı bir kaç siteye girmenizi sağlayacaktır. + olarak internetinizde hız değişikliğini fark etmeniz olasıdır.

Konu için teşekkür ederiz. Birkaç ekleme yapmak istedim iyi forumlar :)
teşekkürler :D

Geri