İkinci El Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


cagriji

Orgeneral
Yönetici
Kurucu
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
2,302
PC Puan
1,354,233
Konum
Çorlu
Merhaba arkadaşlar, çoğu kişi sıfır ekran kartı almak yerine ikinci el daha yüksek bir ekran kartı almak istiyor. Veya bütçe sıkıntısı yüzünden ikinci el ekran kartı almak zorunda kalıyorlar. Bugün ikinci el ekran kartı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sıralayacağım. Öncelikle ekran kartınızı kesinlikle elden alın. Ülkemizin ekonomik durumlarından dolayı dolandırıcı sayısı tavan yapmış durumda.

Öncelikle ürün garantili diye satılıyorsa garanti belgesini görün ve en az 2 ay garantisi olmasına dikkat edin.

Kartın etrafına dikkatlice bakın bir kusur var mı, mining yapılmış kartlar yüksek sıcaklıkta sürekli çalıştığından arkası sararmış olur.

Kartı bilgisayara takın ve en güncel yazılımını kurun. Bazı mining kartların bios'u değiştirildiği için ekran kartı sürücüsü kurulamıyor. Ayrıca bozuk karta da sürücü kurulmaz, hata verir.

Buraya kadar bir sıkıntı yok ise FurMark ile ekran kartını en az 15 dakika stres testine tabi tutun. Kart yüksek sıcaklıklara ulaşıyorsa termal macununun temizlenmesi gerekir. 15 dakika bu teste dayanabilirse kartın sağlam olduğunu anlayabilirsiniz. Test esnasında ekran kartının fazlarını gözlemlemeyi unutmayın.

Son olarak grafikleri güzel bir oyun açın ve ekranda çizgi olup olmadığını ve renklerde bir problem olmadığını kontrol edin.


İkinci El Ekran Kartı Nasıl Temizlenir Merak Ediyorsanız Alttaki Videoyu İzleyin ?

 

Geri
Üst