HP ELİTE BOOK İ7 CORE

⭐ Steam Cüzdan Kodu Çekilişi (Son 6 Gün) ⭐


excalibur

Üye
Katılım
28 Nisan 2020
Mesajlar
4
PC Puan
1
Yaş
46
HP ELİTE BOOK İ7 CORE16GB RAM 512 SSD DİKLİ NOTEBOOK VAR. BİOS VE POWER ON PASSWORD'DUNU UNUTTUM. ESKİ PC LERDE BİOŞ RESETLEME İŞLEMİ YAPILABİLİYORDU. BUNDA BİOS U NASIL RESETLERİZ.
 

Arlen

Kemik Üye
Katılım
1 Nisan 2020
Mesajlar
372
PC Puan
0
Yaş
21
Konum
İzmir
Merhabalar üzülerek söylemek zorundayım ki artık yeni modellerde BİOS resetlenemiyor tek çözüm anakartın değişmesi. Garantiye gönderirseniz sorunu çözeceklerdir. İyi günler.
 

excalibur

Üye
Katılım
28 Nisan 2020
Mesajlar
4
PC Puan
1
Yaş
46
anakart üreticisi bir key gönderiliyor. Bu key e üreticide olan bir keyi size iade ediyor. DEDİLER BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VAR MI.
 

Arlen

Kemik Üye
Katılım
1 Nisan 2020
Mesajlar
372
PC Puan
0
Yaş
21
Konum
İzmir
BIOS üreticilerinin çoğu, bilgisayarın BIOS'una Ana Parola gibi çalışan bir arka kapı parolası koyar. Başka bir parola ayarlamış olsanız bile, bu ana parolayı alırsanız, bios'unuza erişebilirsiniz.

Bu yöntemi kullanarak şifreyi kurtarma adımları
1. Bilgisayarınız doğru parola girilmeden önyükleme yapılmaması için BIOS parolası kullanılarak kilitlenmişse, açtığınızda sizden parola ister. Şifreyi unutmuş olsanız bile 3 tane aynı şifreyi deneyin. Bunu yaptıktan sonra sistem devre dışı der ve size bir kod verir.

2. Bu numarayı kaydedin. https://bios-pw.org/ adresine bu numarayı girin, BIOS'unuzun kilidini açmak için bilgisayarınızda deneyebileceğiniz bazı kodlar oluşturur. Bu kodlar ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Ama başta dediğim gibi Her BİOS üreticisi backdoor parolası kullanmaz
 

Üst