HP ELİTE BOOK İ7 CORE


excalibur

Acemi Er
Katılım
28 Nisan 2020
Mesajlar
4
PC Puan
2
Yaş
50
HP ELİTE BOOK İ7 CORE16GB RAM 512 SSD DİKLİ NOTEBOOK VAR. BİOS VE POWER ON PASSWORD'DUNU UNUTTUM. ESKİ PC LERDE BİOŞ RESETLEME İŞLEMİ YAPILABİLİYORDU. BUNDA BİOS U NASIL RESETLERİZ.
 
Merhabalar üzülerek söylemek zorundayım ki artık yeni modellerde BİOS resetlenemiyor tek çözüm anakartın değişmesi. Garantiye gönderirseniz sorunu çözeceklerdir. İyi günler.
 
anakart üreticisi bir key gönderiliyor. Bu key e üreticide olan bir keyi size iade ediyor. DEDİLER BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VAR MI.
 
BIOS üreticilerinin çoğu, bilgisayarın BIOS'una Ana Parola gibi çalışan bir arka kapı parolası koyar. Başka bir parola ayarlamış olsanız bile, bu ana parolayı alırsanız, bios'unuza erişebilirsiniz.

Bu yöntemi kullanarak şifreyi kurtarma adımları
1. Bilgisayarınız doğru parola girilmeden önyükleme yapılmaması için BIOS parolası kullanılarak kilitlenmişse, açtığınızda sizden parola ister. Şifreyi unutmuş olsanız bile 3 tane aynı şifreyi deneyin. Bunu yaptıktan sonra sistem devre dışı der ve size bir kod verir.

2. Bu numarayı kaydedin. https://bios-pw.org/ adresine bu numarayı girin, BIOS'unuzun kilidini açmak için bilgisayarınızda deneyebileceğiniz bazı kodlar oluşturur. Bu kodlar ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Ama başta dediğim gibi Her BİOS üreticisi backdoor parolası kullanmaz
 

Geri
Üst