[GÜNCEL] Türknet Müşteri Hizmetleri Bilgilendirme Raporu


Berkant

Astsubay Kıdemli Üstçavuş
Katılım
10 Mayıs 2020
Mesajlar
441
PC Puan
31
Yaş
20
Konum
İstanbul
Herkese iyi günler, iyi forumlar abilerim ve dostlarım Türknet Kullanan birisi olarak sürekli şikayet edilen müşteri hizmetlerini kullandığım sürece boyunca neler yaşadığımı anlatmak ve sizlerin aklında bir fikir bırakmak için böyle bir yazı yazmak istedim.

Türknet Müşteri Hizmetlerine Evraklarımı Gönderdim Zaman Geçmesine Rağmen Bağlantı Olmadı.​


Bu durumu şu şekilde özetleyebiliriz. Evraklarınızı çorlu konumunda ki Türknet Ana Merkezine gönderiyorsunuz ve bunun sonucunda kargolanıp gitmesi ulaşması yaklaşık 3 gün süren bir işlem kargonuz geldikten hemen sonra işleme alınır. Yanlışlar var mı diye kontrol edilir. Evraklar onaylanır bu işlemler yaklaşık mesai saatleri ve yoğunluğa göre 2 gün sürebilecek bir işlem yaklaşık 5 günün sonunda evde kurulum hizmeti aldıysanız eğer 6.günde Türk Telekom Ekipleri aktif olan porta bağlantı işlemi gerçekleştirir. 7.günde evde kurulum hizmeti gelip internetinizi aktif edecektir.

Türknet Müşteri Hizmetleri Sorunum İle İlgilenmedi.​


Böyle bir durumun söz konusu olması aslında olanaksız olabilir. Bunu ise şu şekilde anlatayım: Diyelim ki internetiniz bağlandı fakat modeminizde DSL ışığı yanmıyor ve internet düşmüyor, Türknet müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydını oluşturdunuz ve modeminizi açık tutup beklemenizi söylediler. Bu durum sonucunda yaklaşık 1 gün genel kontrollerin tamamlanması için beklemeniz gerekiyor 1.günün sonunda sorun çözülmedi ise tekrar arayıp son durumu öğrenmenizi belirtmekte fayda var. Sorun yine çözülmüyor ise yaklaşık 3 gün içerisinde mecburen Türk Telekom ekiplerinin genel kontrol için uygun porta takılı olmuş mu diye bir kontrol etmesi gereklidir. Diyelim ki Türk Telekom uygun porta bağlantı gerçekleştirmiş. Bu durumda Türknet'i arayıp tekrar bilgilendirmenizde fayda olacaktır. Aramanız ve bilgi vermeniz işleri kolaylaştırmak adına ve hızlandırmak adına önemlidir. Sorun halen çözülmez ise Türknet saha ekipleri sizden uygun bir gün için randevu alıp tekrar gelecektir. Bunun sonucunda internet bağlantınız düzeltilecektir. Burada ki bekleme süreleri aslında mecburi bir durum olabilir çünkü ülkemizde Türk Telekom tekeli olması çok zorlayıcı oluyor. Türk Telekom azizliğine bağlılığınız bir nevi devam ediyor.

Türknet internet sitesinde de göreceğiniz gibi: TurkNet olarak internet ya da telefon hizmetinizle ilgili kesinti ve arızalarla bize bildirim yaptıktan sonra hemen ilgilenmeye başlarız. Normalde kesinti ve arıza gibi durumlarda sorunun giderilme süresi maksimum üç iş günüdür. Ancak bazen altyapı ile ilgili doğrudan bizim müdahale edemediğimiz konular oluyor. Bu gibi durumlarda biz gereken altyapı müdahalesinin yapılması için gerekli kurum ve kuruluşlarla irtibat halinde oluyoruz ve sorununuzun en kısa sürede çözülmesi için çalışıyoruz.


AKLINIZA TAKILAN SORUNLAR VARSA LÜTFEN SORUN BURDA ÇÖZÜMLEMENİZDE FAYDALI OLABİLİRİZ AYNI ZAMANDA AKLINIZDAKİ DÜŞÜNCELERİDE YAZABİLİRSİNİZ HER KONUDA YARDIMCI OLACAĞIM.

Türknet Arıza ve Kesintilerden haberdar olmak için aynı zamanda Türknet Karnesini görmek için:
 

Geri
Üst