Gamemax FK-G8520QM Alınır Mı?


cagriji

Orgeneral
Yönetici
Kurucu
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
2,298
PC Puan
1,354,232
Konum
Çorlu

Uygun fiyata Blue Switch mekanik klavye arayan insanların karşısına çıkan ürün olan Gamemax FK-G8520QM klavyesini mercek altına aldım. Dolar kuru 8 lira olmuşken 239 liraya bu mekanik klavyeyi oldukça cazip duruyor.

Gamemax-FK-G8520QM-alinir-mi-ucuz-mekanik-klavye-onerisi-blue-switch.jpg

Artıları Eksileri

Ürün eski seride küçük enter tuşu ile gelirken yeni seride büyük enter tuşu ile gelmekte ve bu haliyle benimde dikkatimi çekmeyi başardı. Bir klavyede ses kısma & yükseltme için ayrı tuşlar istesem de fiyatını düşününce bu klavye eksi puan veremem. Üründe ayrıca bilek desteği olması güzel olmuş, eğer üstündeki kaplama plastik değil de kauçuk kaplamaysa daha da güzel :) Değişken ışık seven birisi değilim benim için aydınlatsın yeter ama siz ışıklarla görsellik yaratmak istiyorsanız birkaç modu bulunuyor. Aydınlatma ile ilgili önemli şey ise ayarladığınız mod sabit kalıyor, yani her seferinde o moda geçmek zorunda kalmıyorsunuz. Eksi olarak Ğ, Ü gibi bazı Türkçe karakterler sonradan basılmış, benim gibi klavyeye bakmayanlardansınız sorun yok ama görsellik için Türkçe karakter olsaymış daha iyiymiş.

Tuşlar

Mekanik tuşlar hakkında çok bilgi sahibi değilim ama Blue Switch oyundan zevk almak isteyenler için doğru tercih olacaktır. Satıcıların verdiği bilgilerle kullanıcı yorumlarını karşılaştırınca klavyenin mekanik tuşlarının iyi olduğunu anlıyoruz. Klavyede tüm tuşlara aynı anda bassanız dahi tüm komutları bilgisayara iletebiliyorsunuz.

 

Geri
Üst