FSP HYDRO 500W (HD500) Alınır Mı? & İnceleme


PC Puan Nedir? Nasıl Kazanılır?

🔥 Steam Cüzdan Kodu Çekilişi (Son 19 Gün) 🔥


cgrers

Orgeneral
Yönetici
This Is Patron
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
1,867
PC Puan
1,726,385
Yaş
26
Konum
Çorlu
Sistemimde kaliteli bileşenler kullanmayı takıntı ettiğim için çok güvendiğim marka olan FSP'nin HYDRO 500W (HD500) güç kaynağını aldım. Öncelikle bu ürün güç kaynağı altta konumlanan normal ATX kasalar için üretilmiş, yani kablo boyutları ona göre ayarlanmış.

Bu güç kaynağının en büyük artısı Bronze sertifikalı gelmesi. Firmanın verdiği bilgilere göre %88 verimlilik sunabiliyor. FSP dünya çapında sevilen ve önerilen bir marka. Malzeme kalitesi ürünün kalitesinin ilk izlemini veriyor.

fsp-hydro-500w-hd500-enerji-tuketim-degeri-bronze-sertifika-psu.jpg

Güç kaynağını değiştirmemde ki en büyük neden fan gürültüsüydü. Eski güç kaynağım GamePower GP-500'den aslında fan gürültüsü dışında şikayetim yoktu, aslında değiştirmeye de gerek yoktu ama uygun fiyata FSP HD500 bulunca kaçırmak istemedim :) Bu arada GamePower'de gerçekten Bronze sertifikalıymış (y)


fsp-hydro-500w-hd500-fan-ses-duzeyi-nasil.jpg

FSP HYDRO 500W'ın fan sesini duymak isterseniz duyuyorsunuz, oyun oynarken bir miktar daha artıyor ama kesinlikle rahatsız edici düzeyde değil.

fsp-hydro-500w-hd500-kablo-sayisi-nasil.jpg

Bu ürünün en büyük artılarından biri kablolarının siyah slim olması. Bu sayede kasa arkasında kablo gizlemeyi kolaylaştırıyorsunuz, ayrıca camlı kasalarda çirkin görüntüyü engelliyor. Bir diğer artısı ise 2 adet 6+2 PCI-E pinli soketle gelmesi. Özellikle uygun fiyatlı güç kaynaklarında bu soket bir tane oluyor.

Merak ettiklerinizi alttan sorabilirsiniz konuyu takip edeceğim ?

 

Üst