FPS Oyuncuları İçin Uygun Fiyatlı Monitör Tavsiyesi (Eylül 2020)


cagriji

Orgeneral
Yönetici
Kurucu
Katılım
11 Mart 2020
Mesajlar
2,373
Tepkime puanı
1,354,255
Konum
Çorlu
Oyunlarda skor kasmak, uçan kaçanı görüp indirmeniz için en uygun fiyatlı monitörü araştırdım. FPS oyuncularının istediği şeyler 1ms tepki süresi, yüksek yenileme hızı ve TN panel. Bu isteklere uygun, kullanıcı yorumları olumlu olan monitörü sizlere sunuyorum ?

Acer-KG241QS-alinir-mi-inceleme-fiyat-teknolojileri-amd-nvidia.jpg


Acer KG241QS

23,6 İnç Düz Ekran
1920x1080 Çözünürlük
TN Panel
1ms Tepki Süresi
165 Hz Yenileme Hızı
FreeSync
DisplayPort Girişi

? 1.399 TL ?
Nvidia ekran kartınız varsa DisplayPort bağlantısıyla monitörün AMD FreeSync teknolojisini aktif hale getirebiliyorsunuz. DisplayPort olmasaydı Nvidia ekran kartlarında bu teknolojiden mahrum kalacaktık. Bu monitör hangi marka ekran kartı kullanıyorsanız fark etmez FPS oyunları için size çok iyi performans verecektir. Kutu içerisinden galiba DisplayPort kablosu çıkıyor.

Tepki Süresini 0.5ms'ye Düşürmek Mümkün

Monitörün ayarlar sekmesinde tepki süresini düşüren bir ayar bulunmakta. İki kademeli olan bu ayar parlaklığı bir miktar kısmaya karşılık tepki süresini çok iddialı değerlere düşürüyor.

Monitörü Eğmek Neden Önemli

IPS panellerin görüş açıları çok iyidir, yalnız tepki süreleri TN panellere göre kötüdür. TN panellerin ise görüş açıları kötü ama tepki süreleri çok iyidir. Bu yüzden TN panellerden en iyi şekilde yararlanmak için konumlandırmayı gözünüze dik konumda yapmanız gerekir. Monitörün eğilmesi o yüzden çok önemlidir. Acer KG241QS monitörünün -5° ila 15° eğilebilme özelliği vardır.

Black Boost

Bu özellik sayesinde oyunlardaki karanlık sahneleri aydınlatabilir ve düşmanınızı erkenden fark edebilirsiniz.

Acer Flickerless

Acer-Flickerless-teknolojisi-monitor-goruntu-titreme-sorunu.jpg


Mutlaka görmüşsünüzdür kameralar ile televizyon, monitörleri çekerken görüntüler kesik kesik çıkar. Acer Flickerless teknolojisi görüntülerdeki titreşimi yok eder.​
 

Geri
Üst