Eski Sisteme Windows Update İle Windows11 Yükleme

caner51714

Çavuş
PC Puan
11
InkedAdsız_LI.jpg

Gördüğünüz gibi SECURE BOOT desteklemeyen LEGACY bir bios ile güncelleme yapıyorum. Normalde Windows İnsider Programı sekmesine girince minimum gereksinimleri karşılamıyor hatası veriyordu. Lakin googleden İDM ile Windows 11 İnsider previer isosunu indirmeyi başlatınca nasıl olduysa diğer iki kanal olan beta ve geliştirici kanalı açıldı. Güncellemeyi denetleyince direkt indirmeye başladı. Lakin %8'e gelince uyumluluk denetleyicisi çalıştırıyor ve uyumsuz olduğu yazıyor güncellemeyi iptal ediyordu. Ben de updateyi tekrar çalıştırdım ve ''C:\$WINDOWS.~BT\Sources'' diziine girdim. Tekrar %8'e gelince klasör içine baya bir dosya geliyor. Dosyalar geldiği anda googleden indirdiğim ''appraiserres.dll'' dosyasını o dizine ve ''C:\$WINDOWS.~BT\DUDownload\Setup\Windows10.0-KB5004569-x64'' bu dizine kopyaladım. Bu arada denetleyicinin çalışmadan önce 3-5sn bir zaman oluyor.
Sonrası bu artık: Microsoft tarafından uyumsuz bir bilgisayara, Windows Update ile yükseltme.
Galiba Microsoft bizi izliyor. Bundan başka bir sonuç çıkarılamaz.

İlerleyen zamanda her kesime hitap etmek için bu gereksiz detayları kaldıracaklarını düşünüyorum. Sonuç olarak windows oyun tabanlı bir işletim sistemi mac os sürümler gibi iş kesimine hitap etmiyor.

+ olarak şu anki durum nedir ? yükleme başarılı olarak gerçekleşti mi?

Hayırlı olsun.

Geri