En İyi Benchmark Test Programları

⭐ Steam Cüzdan Kodu Çekilişi (Son 14 Gün) ⭐


Berkant

Kemik Üye
Katılım
10 Mayıs 2020
Mesajlar
300
PC Puan
114
Yaş
17
Konum
İstanbul
Benchmark Nedir?

Benchmark test, bilgisayarınızın ve bilgisayarınıza ait donanımların gücünü öğrenmek için uygulayabileceğiniz bir testtir. Benchmark test, özellikle bir bilgisayar ya da donanım ilk kez alındığı zaman uygulanır. Çünkü işinize yaramayacak bir donanımı ya da bilgisayarı koşulsuz iade etme hakkınız vardır.

Yeni aldığınız bir bilgisayarda yapacağınız benchmark test sonucunun size vereceği en önemli bilgiler sistemin düzgün çalışıp çalışmadığı ve dahili donanımlarda bir sorun olup olmadığıdır.

En İyi Benchmark Programları:

  • pcmark10: Tüm Windows işletim sistemi sürümlerinde kolayca kullanabileceğiniz PCMark 10, özel olarak üretilmiş gerçekçi simülasyonlarıyla başarılı benchmark test programlarından bir tanesi. 10 farklı kıyaslama kategorisi ile bilgisayarınızın yapabileceği pek çok farklı işlemi test ediyor.
    pcmark10-result.jpg


  • 3DMark: Tıpkı PCMark 10 gibi Futuremark tarafından geliştirilen 3DMark; oyunseverler için geliştirilmiş, oyun odaklı bir benchmark test programı. Programı yalnızca bilgisayarınızı değil tablet ve akıllı telefonlarınızı test etmek için de kullanabilirsiniz.
    87_large.png
 

Üst