Dark Elite Force GK1000 Alınır Mı? & İnceleme

cagriji

Orgeneral
Yönetici
Kurucu
PC Puan
1,354,233
Şuan kullandığım klavye olan Dark Elite Force GK1000'i sizlere tanıtmak istedim. Daha uygun fiyatlı klavyeler var yalnız onları tecrübe edinmediğim için önermem doğru olmaz.

dark-elite-force-gk1000-klavye-kullananlar-inceleme.jpg

Öncelikle bu konuyu yazarken klavyenin fiyatı 64 TL. Bu yüzden bu klavyeyi fiyatına göre değerlendirip anlatacağım. Öncelikle bana ilk geldiğinde notebook'dan sonra geçtiğim için tuşlar çok az sert gelmişti, alışma sürecim en fazla 1 saat aldı. Şuan başka klavyeye geçsem bu klavyeyi arayacakmışım gibi geliyor. Tuşlar sessiz değil sessiz mekanik klavyeler gibi ses çıkartıyor ve bu çok hoşuma gitti, rahatsız edici düzeyde değil kesinlikle.

11 ay sonra W,A,S,D tuşları silindi ama pek sorun değil zaten bakarak yazan var mı ki :) Ben bu klavyeyi tam Türkçe ve büyük enter tuşu ve aydınlatmalı olduğu için almıştım, gece tuş ararken sıkıntı yaşamıyor. Aydınlatmaya gelince 3 farklı renk ve bir animasyon geçişi var pek birşey beklemeyin ama. Tuş basmaması gibi bir sorun asla yaşamadım bu yamana kadar.

Kısayolları oldukça başarılı yalnız burası çok önemli ses açıp kısayım diye klavyenin yön tuşlarını değiştirebilirsiniz. FN foksiyon tuşu ile W tuşuna aynı anda basarsanız klavyenin yön tuşlarıyla W,A,S,D tuşları yer değiştiriyor. Oyundayken maalesef bu sorunu yaşadım. Nefret edilen özellik Windows tuşuna basınca oyunu alta almasını FN tuşu + Windows tuşuna basarak iptal edebiliyorsunuz. Ayrıca en önemli konu çoklu tuş basımında sıkıntı yaşamadım her komutu net algılıyor.

Kısacası fiyatının hakkını veriyor ve görevini güzelce yerine getiriyor. Merak ettiklerinizi ve bu klavye ile ilgili sorunlarınızı altta yazabilirsiniz ?

Geri