Bilgisayarınızı Güncel Tutun [REHBER]

Berkant

Astsubay Kıdemli Üstçavuş
PC Puan
31
Bu rehber sayesinde bilgisayar donanımlarını nasıl güncel tutabilirsiniz, yeni gelen Windows Güncelleştirmelerini nasıl alabilirsiniz. Konusunda yardımcı olacaktır.

Öncelikle bilgisayarımızın daha stabil daha istikrarlı bir şekilde çalışmasını istiyorsak güncellemelerini yapmamız gerekir.
Yeni alınan bilgisayara, format atılan bir bilgisayara güncelleme yapmak bu yüzden önemlidir.

Windows Update Güncelleştirmeleri Nasıl Yapılır?

Windows Update sayesinde; Windows tarafından gönderilen en son Windows sürümünü indirmenize yardımcı olucaktır.
Windows Update ile güncelleme yapmak için: Başlat>Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Güncelleştirmeleri Denetle. Demeniz yeterli olucaktır bu şekilde bilgisayarınız otomatik olarak en son güncellemeleri bulacaktır.
1602151102408.png

Ekran Kartı Güncellemesi Nasıl Yapılır?
NVIDIA kullandığım için NVIDIA Driver güncellemesi nasıl yapılır onu gösteriyorum: Bu işlem için NVIDIA hazır programını kurarak kolay yoldan Driver güncelleyebilirsiniz. "Geforce Experience" İndirmek için Tıkla.
Uygulamayı indirmek çok basit o yüzden anlatmıyorum direk konuya atlıyorum. İndirilen uygulamayı açtığınızda giriş yapmanızı isteyecek hesap oluşturup giriş yapabilirsiniz.
Ana Sayfayı gördükten sonra Sürücüler>Güncelleştirmeleri Denetle demeniz yeterli olucaktır. Bu şekilde Sistem otomatik güncelleştirme bulacaktır.
1602151403369.png

İşlemci Güncelleme:
İntel işlemciye sahip olduğum için İntel işlemci nasıl güncellenir onu anlatıyorum.
Yine aynı şekilde İntel Güncelleme Programını yükleyebilirsiniz. İndirmek için Tıkla.
Uygulamayı açtığınızda otomatik olarak güncellemeyi denetleyecektir. Daha sonra yüklemek için yönlendirecektir.

Evet.
Şuan geliştiriciler için yayında diye biliyorum normal kullanıcılara gelmedi diye hatırlıyorum çünkü henüz bana düşmedi yoksa yüklerdim 1909 güncellemesi var şuan bende.

1602175595834.png

bende son durum bu

Geri