Bilgisayarımdan mining mi yapılıyor?


Kimblee

Er
Katılım
13 Nisan 2024
Mesajlar
12
PC Puan
3
Merhaba iyi günler. FiveM oynarken normalde ekran kartı kullanımım yüzde 60 70 civarlarında seyrederken bazen kullanım bir anda yüzde 100'e fırlıyor. Oyun 120 fpsden bir anda 50 fpslere düşüyor ve FiveM'deki bazı scriptleri kullanamamaya başlıyorum. Örneğin envanteri açamıyorum veya F3 çalışmıyor gibi. Videoyu incelerseniz alt taba atıp görev yöneticisine baktığımda ve GPU kullanımlarını topladığımda yüzde 100 yapmıyor. Görev yöneticisinde görünmeyen bir şey mi kullanıyor yani ekran kartını? Yoksa bu normal bir durum mudur? Görev yöneticisinden toplayınca yüzde 80 yapmasına rağmen MSI afterburner verileri yüzde 99 gösteriyor ve oyun kasıyor. Eğer bilgisayarımdan mining yapılıyorsa bunu nasıl çözebilirim? Bir antivirüsle falan işi çözebilir miyim yoksa format mı atmalıyım? Herkese teşekkür ederim.

Sistem özelliklerim:
R5 5600
Asus tuf 1660 super
32GB Ram

 
Ben bir sorun göremedim. Ama sen kafam rahat etsin diyorsan format at.

Kullanımı merak ediyorsan MSI Afterburner verilerini dikkate al.

Format sonrası FPS düşüşü devam ediyorsa sorunu farklı yerlerde aramak lazım. Belki ekran kartı sıcaklıktan dolayı kendini frenliyor olabilir.
 
Görev yöneticisini dikkate alma farklı gösteriyor hep. Daha öncede bu tarz farklılık görenlerin konularına denk gelmiştim.
 

Geri
Üst