Bilgisayarıma Format Attım Neler Yapmalıyım? [REHBER]


Berkant

Astsubay Kıdemli Üstçavuş
Katılım
10 Mayıs 2020
Mesajlar
441
PC Puan
31
Yaş
20
Konum
İstanbul
Bilgisayara format atıldıktan sonra işler bitmez asıl işler şimdi başlıyordur. Bilgisayarın düzenli ve stabil halde çalışabilmesi için Windows Update yazılımları, Ses sürücüleri, Güvenlik Sorunları, Driver Güncellemeleri çok önemlidir.

Öncelikle: bilgisayarımızda tarama yapmamamız gereklidir. Bilgisayarımız her ihtimal ekran kartını görmüyor olacaktır bu önemli bir sorun hangi ekran kartını kullanıyorsanız sitesine gidip en uygun Driver güncellemesini yapmanız gereklidir.
-->Bu konudan Driver güncellemesi nasıl yapabilirsiniz görebilirsiniz: https://pchastalari.com/konu/bilgisayarinizi-guncel-tutun-rehber.562/ (NOT: AMD İÇİN REHBER YAPMADIM)

Driver güncellememizi yaptık peki format atıldıktan sonra Windows Sürümü? tabi ki format atıldığı zaman bilgisayarınız eski fabrika haline dönecektir, ekside kalma ne kadar yazılım varsa onlar olacaktır. Bilgisayarınız bu yüzden stabil çalışmaz bilgisayarınızı stabil hale getirmek için en son Windows sürümünü indirmeniz gerekli.
-->Windows Update ile nasıl güncelleme yapılır bu konudan görebilirsiniz: https://pchastalari.com/konu/bilgisayarinizi-guncel-tutun-rehber.562/

NOT: İNDİRMENİZİ TAVSİYE ETTİĞİM UYGULAMALAR:
1> Olmazsa olmaz sürekli deneme süresi olan uygulama :D "winrar"
2> Geforce Experience
3> Java
4> Antivirüs yazılımı
 

Geri
Üst