4000 TL Notebook Önerileri

Arlen

Yüzbaşı
PC Puan
44
Evet arkadaşlar ani bir kararla apu sistemimi satıyorum ve benim için daha uygun olacağı için bir gaming notebook arayışına girdim.

* Sizce notebook almak için doğru bir zaman mı beklemem gerekir mi?

* Şu an almak istesem bana önerileriniz hangi ürünler olur? (bütçe 4000tl)

Sıfır arıyorsan o bütçeye Gaming Notebook yok. İkinci ele göz atmalısın.

İlla bir notebook öner diyorsan alttaki ürün seni memnun edebilir. APU olduğu için harici grafikli notebooklar kadar ısı problemide olmaz, ayrıca Ram'leri 2x4 GB APU sever biliyorsun. Grafik gücü de Nvidia MX230'lara denk.

Ek olarak işlemci gücü olarak da 3700U gayet güzel işini görecektir.

İlla bir notebook öner diyorsan alttaki ürün seni memnun edebilir. APU olduğu için harici grafikli notebooklar kadar ısı problemide olmaz, ayrıca Ram'leri 2x4 GB APU sever biliyorsun. Grafik gücü de Nvidia MX230'lara denk.

Ek olarak işlemci gücü olarak da 3700U gayet güzel işini görecektir.
Bu sistemde oyunlarda alacağım fps değerleri tam olarak nasıldır ve bir masaüstü sistemle kıyaslarsak nasıl bir donanıma denktir?

Ve ikinci el bakıcak olursam hangi ürünler makuldür?

biraz çok soru sordum üzgünüm

Bu sistemde oyunlarda alacağım fps değerleri tam olarak nasıldır ve bir masaüstü sistemle kıyaslarsak nasıl bir donanıma denktir?
İş görecek düzeyde gözüküyor. Üstelik sıcaklık değerleri mükemmel. Ekran kartı dahili olduğu için notebook'da ekstra ısınan ikinci bölge de yok.

Peki gaming bakmak istesem en uygun ürün benim için hangisi olur f/p olarak?
GTX 1650 altına ben Gaming Notebook demem, onların fiyatları da 6000 lira üstünde.

Ve ikinci el bakıcak olursam hangi ürünler makuldür?

biraz çok soru sordum üzgünüm
İkinci ele baktım da herkes fırsatçılık peşinde. Gidip 4000 bine üstteki HP notebook'u alırım sıfır cihazın keyfini sürerim :)

yani 6000tl yi gözden çıkarmam gerektiğini söylüyorsun anladım. Kendi Sistemimi satınca elimde 3000lira olucak üzerine 3000 koyabilir miyim pek emin değilim ama fiyatların düşmesi olası bir durumsa bekleyebilirim sanırım

Seçenek bol

Paran olursa onu değil bunu al :)

Seçenek bol

Paran olursa onu değil bunu al :)
hp 512 gb ssd kullanmış diğerlerinde ek olarak 1tb hdd var geri kalan tüm özellikler aynı hp yi önermenin sebebi nedir

evet sanırım hp va panel diğerleri ıps aradaki fark nedir?
AMD işlemcili sistemde ayrıca Windows 10 Home kurulu geliyor, ekstradan uğraşmayacaksın. Intel çözümünde IPS ekran göze çarpıyor ama detaylarını araştırmak lazım, gecikme değerleri gibi. Aradaki 400 lira fiyat farkına değer mi sen karar vermelisin.

Ek olarak VA panelde iyidir (y)

Son düzenleme:

Geri