2022 Yılında Çıkış Yapacak Oyunlar (PC)


TR_AeternaVictrix

Üsteğmen
Katılım
2 Ekim 2020
Mesajlar
627
PC Puan
96
Yaş
24
2022 yılına dün itibariyle girmiş olduk.2021 yılı oyun bakımından cılız bir yıl olmuştu. Bildiğimiz gibi dünyayı etkileyen pandemi (Covid-19)nedeniyle birçok oyun çıkış tarihini 2022 ye ertelemişti. Oyuncuları mutlu edecek birçok oyun sayesinde 2022 yılı oyun konusunda dolu dolu geçireceğini şimdiden söyleyebiliriz.Bu yıl sabırsızlıkla beklediğim 5 oyunu sırasıyla sizlerle paylaşmak istedim tabiki bu liste dışında birçok oyun 2022 Yılında oyuncular ile buluşacak.

1.God of War(PC)(14.01.2022)

images.jpeg

BU OYUN HAKKINDA​

Kuzey diyarına adım atın
Olimpos Tanrılarından aldığı intikamın üzerinden yıllar geçen Kratos, artık İskandinav Tanrılarının ve canavarlarının diyarında sıradan bir insan olarak yaşıyor. Bu sert ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek için savaşmak ve oğluna da aynısını öğretmek zorunda.

İkinci bir şans yakala
Kratos yeniden bir baba. Onun saygısını kazanmaya kararlı oğlu Atreus'un akıl hocası ve koruyucusu olarak, bir yandan oğluyla son derece tehlikeli bir dünyada ilerlerken diğer yandan da adeta onun simgesi olan öfkesini bastırmak ve kontrol etmek zorunda.

Korkutucu yaratıkların olduğu daha karanlık ve dizginsiz bir dünyaya yolculuk et
Mermer taş ve sütunlarla kaplı gösterişli Olimpos'tan çıkıp Viking öncesi İskandinav kültürünün amansız orman, dağ ve mağaralarına gelen Kratos, kendi yaratık, canavar ve tanrı panteonu olan yeni ve bambaşka bir diyarla karşı karşıya.

Göğüs göğüse kanlı çatışmalara gir
Oyuncuyu her zamankinden daha çok aksiyonun içine sokan omuz üstü kamera açısı sayesinde, God of War™'daki savaşlar Kratos'un yüzleşeceği İskandinav yaratıkları panteonunu yansıtıyor: Görkemli, vahşi ve zorlayıcı. Yeni bir ana silah ve yeni kabiliyetler bir yandan God of War serisini simgeleyen ruhu korurken bir yandan da türe yeni bir boyut katan şiddetli mücadeleler sunuyor.

Ayrıca oyun Türkçe dil desteği ile PC ye gelecek.
Oyun 4K çözünürlük destekleyecek.
Nvidia Dlss veReflex oyun da performansı arttırmak için oyunun çıkışı ile birlikte gelecek.
Daha Fazla bilgi için tıklayınız.

2.Elden Ring (25 Şubat 2022)

ss_e80a907c2c43337e53316c71555c3c3035a1343e.600x338.jpg

YENİ FANTASTİK AKSİYON ROL YAPMA OYUNU.
Tarnished, yüksel ve zarafetin seni yönlendirmesine izin ver. Elden Ring'in gücünü kullan ve Lands Between'de bir Elden Lord ol.

• Heyecanla Dolu Devasa Bir Dünya
Çeşitli olayları içinde barındıran açık arazilerin, karmaşık ve üç boyutlu tasarımlara sahip büyük zindanlarla buluştuğu devasa bir dünya. Yolculukların sırasında, bilinmeyeni keşfetmenin ve tehditlerin üstesinden gelmenin verdiği o tatmin edici başarım hissi seni bekliyor.

• Karakterini Oluştur
Karakterinin görünüşünü özelleştirebilmenin yanı sıra kuşanabildiğin silahlardan, zırhlardan ve büyülerden de dilediğin kombinasyonu oluşturabilirsin. Karakterini oyun tarzına göre şekillendirebilir, istersen güçlü bir savaşçı olmak için fiziksel gücünü arttırabilir, istersen de bir büyü ustası olabilirsin.

• Bir Efsaneden Esinlenilmiş Destansı Bir Drama
Parçalar halinde işlenen çok katmanlı bir hikâye. Karakterlerin çeşitli düşüncelerinin Lands Between'de kesiştiği destansı bir drama.

• Seni Dolaylı Olarak Başkalarına Bağlayan Eşsiz Bir Çevrimiçi Deneyim
Diğer oyuncularla doğrudan etkileşime geçebileceğin ve birlikte seyahat edebileceğiniz çok oyunculu modun yanı sıra oyun, başkalarının varlığını hissetmeni sağlayacak benzersiz bir eşzamansız çevrimiçi unsuru da destekliyor.Daha fazla bilgi için tıklayınız.
3.UNCHARTED™: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu(2022)(PC)
header_turkish.jpg

Kendi bağımsız maceralarında geçmişleriyle yüzleşip kendi miraslarını oluştururlarken Nathan Drake ve Chloe Frazer olarak oyna. UNCHARTED: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, içerisinde UNCHARTED 4: Bir Hırsızın Sonu ve UNCHARTED: Kayıp Miras'ın çok beğenilen tekli oyuncu hikâyelerini barındırıyor.

Oyun Türkçe seslendirme ve altyazı ile PC ye gelecek.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.

4.Dying Light 2 (4 Şubat 2022)

header (1).jpg

BU OYUN HAKKINDA​

Yirmi yıldan fazla bir süre önce Harran'da virüsle savaştık ve kaybettik. Şimdi yine kaybediyoruz. Ayakta kalan son büyük insan yerleşkelerinden biri olan Şehir, karmaşaya teslim olmuş durumda. Medeniyet Karanlık Çağ'a geri döndü. Yine de, umudumuzu kaybetmedik.

Şehir'in kaderini değiştirme gücüne sahip bir gezginsin. Sıradışı yeteneklerinin bir bedeli var tabii. Anlam veremediğin anılarını çözümleyerek gerçekleri öğrenmeye başlarken kendini savaşın ortasında buldun. Düşmanlarını alt etmek ve kendine müttefikler bulmak için becerilerini geliştir. Bunu yaparken hem kaleme hem kılıca ihtiyacın olacak. Gücü elinde tutanların karanlık sırlarını çöz, tarafını seç ve kaderini belirle. Ancak eylemlerin seni nereye götürürse götürsün insanlığını korumayı unutmamalısın.

dl_2_sh_steam.gif

DEVASA BİR AÇIK DÜNYA​

Karanlık yeni bir çağın içinde kaybolan bir şehrin akışına katıl. Çeşitli seviyeleri ve mekânları keşfederken farklı yolları ve gizli geçitleri açığa çıkar.

YARATICI VE VAHŞİ DÖVÜŞLER​

En vahşi karşılaşmalarda bile ağır basmak için parkur becerilerinden faydalan. Pratik zekân, tuzaklar ve yaratıcı silahlar en yakın arkadaşların olacak.

GECE - GÜNDÜZ DÖNGÜSÜ​

Marazlıların saklandığı karanlık yerlere girmek için geceyi bekle. Güneş ışığı onları uzak tutuyor ancak Güneş batar batmaz yaratıklar ava çıkıp inlerini keşfetmeye açık bırakıyor.

SEÇİMLER VE SONUÇLAR​

Eylemlerinle Şehir'in kaderini şekillendir ve değişimini gözlemle. Büyüyen bir kargaşa içinde seçim yaparak güç dengelerini belirle ve kendi deneyimini oluştur.

2-4 OYUNCULU OYNANIŞ​

En fazla dört kişiyle işbirliğine dayalı şekilde oyna. Kendi oyununu kur veya diğer oyunculara katıl ve verdikleri kararlarla nasıl farklı sonuçlar aldıklarına bak.
Daha fazla bilgi için tıklayınız.
5.STALKER 2(28 Nisan 2022)

header (2).jpg


BU OYUN HAKKINDA

Çernobil Dışlama Bölgesi, 2006 yılındaki ikinci büyük patlamadan sonra çarpıcı bir şekilde değişti. Şiddetli mutantlar, ölümcül anormallikler, savaşan gruplar, Bölgeyi hayatta kalmak için çok zor bir yer haline getirdi. Yine de, inanılmaz değere sahip eserler, kendi riskleri için Bölgeye giren ve bölgeden bir servet kazanmaya ve hatta Çernobil'in Kalbinde gizlenen Gerçeği bulmaya çalışan STALKER olarak adlandırılan birçok insanı kendine çekti.

KUSURSUZ AÇIK DÜNYADA EPİK DOĞRUSAL OLMAYAN HİKAYE

Yalnız iz sürücü rolünü üstlenin ve kıyamet sonrası atmosferi farklı açılardan ortaya çıkaran çeşitli ortamlara sahip 64 km²'lik bir radyoaktif bölgede fotogerçekçi kusursuz açık dünyayı keşfedin. Son derece dallara ayrılan destansı hikayede yollarınızı seçerken kaderinizi belirlemek için Bölge'de yolunuzu açın.


S.T.A.L.K.E.R.2_the_Zone.gif

Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Enis Kirazoğlu nun 2022 Yılında çıkacak olan oyunlar için paylaştığı içeriğe erişmek için Tıklayınız.
 
Uncharted Nathen Collection'u oynamadan 4 ve sonrasını oynamak biraz saçma gibi. Keşke Sony bunu düşünerek hareket etseymiş.
 
Uncharted Nathen Collection'u oynamadan 4 ve sonrasını oynamak biraz saçma gibi. Keşke Sony bunu düşünerek hareket etseymiş.
Aynen sana katılıyorum. Böyle bir oyunu bütün serileriyle oynayabilseydik Daha güzel olurdu.Pc de emulator ile oynanıyor galiba ama daha önce kullanmadım.
 
The Forest 2'yi bekliyorum ben
The Forest 2 yi herkez bekliyor galiba.İlk oyununu satın almıştım bakalım 2. Oyunu alabilecekmiyiz fiyat biraz pahalı olacak gibi. Oyunla ilgili Sadece fragmanı yayınlandı. Çıkış tarihi 20.05.2022 steam sayfası açılmamış çok bilgi de yok oyunla ilgili fragman hariç bilgi varsa da bulamadım.
 
The Forest 2 yi herkez bekliyor galiba.İlk oyununu satın almıştım bakalım 2. Oyunu alabilecekmiyiz fiyat biraz pahalı olacak gibi. Oyunla ilgili Sadece fragmanı yayınlandı. Çıkış tarihi 20.05.2022 steam sayfası açılmamış çok bilgi de yok oyunla ilgili fragman hariç bilgi varsa da bulamadım.
200 civarında fiyatlandırma bekliyorum açıkçası ama yine de oyun grubumla alacağız, sonunda herkes büyüdü işimiz de var oyun oynayarak eğlenmeye vakit geçirmeye bu kadar bütçe ayıramayacaksam neden çalışıyorum ki
 
200 civarında fiyatlandırma bekliyorum açıkçası ama yine de oyun grubumla alacağız, sonunda herkes büyüdü işimiz de var oyun oynayarak eğlenmeye vakit geçirmeye bu kadar bütçe ayıramayacaksam neden çalışıyorum ki
Benim açımdan okuduğum için 200 TL bile değerli olduğundan almak biraz zor olabiliyor ama elimde para kalınca almaya çalışıyorum tabi güzel bir oyun olursa tabi fiyatına değer orası ayrı bir konu.
 

Geri
Üst