10.000 TL Altın En İyi Oyuncu Notebook'u (Tavsiye)

cagriji

Orgeneral
Yönetici
Kurucu
PC Puan
1,354,236
Merhaba arkadaşlar 1 saatten uzun süredir 10.000 TL altında oyuncu notebook'u aramaktayım ve bulduğum cihazı beğenilerinize sunuyorum. Bu ürünü beğenmemde ki sebep GTX 1660 Ti ekran kartının ve 17.3 120Hz IPS ekranının olması. İşlemci rahatlıkla GTX 1660 Ti ekran kartını besleyebilir ve profesyonel işlerinizi de görebilir. Oyuncu bilgisayarı diyorsak ekran Hz değeri yüksek olmalı bu yüzden 60 Hz, 75 Hz olan sistemleri eledim. Ayrıca şunu bilmelisiniz Asus TUF ibareli cihazları askeri sınıf testlere dayanıklı cihazlar oluyor. (Normal testlerin daha ağırı yapılıyor, yoksa her cihaz bu testlere tabi tutuluyor)

asus-tuf-notebook-inceleme.jpg

Cihazın Modeli
Asus TUF FX705DU-H7099T

Bulduğum Fiyat
8.999 TL

Teknik Özellikleri
AMD Ryzen 7 3750H
GTX 1660 Ti
16 GB 2400 MHz Ram (Büyük ihtimal 2x8)
17.3 FHD IPS 120Hz Ekran
512 GB SSD​

Ayrıca şunu söylemeden de geçmek istemiyorum renkler çok hoşuma gitti :) Dolar yüzünden maalesef fiyatlar her gün artmaya devam ediyor...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    20.9 KB · Görüntüleme: 184
  • 2.jpg
    2.jpg
    15.5 KB · Görüntüleme: 187
  • 3.jpg
    3.jpg
    19 KB · Görüntüleme: 187
  • 4.jpg
    4.jpg
    23.7 KB · Görüntüleme: 179
  • 5.jpg
    5.jpg
    12.4 KB · Görüntüleme: 174
  • 6.jpg
    6.jpg
    8.4 KB · Görüntüleme: 187
  • 7.jpg
    7.jpg
    7.2 KB · Görüntüleme: 174
Son düzenleme:
Bırakalım notebook almayı en ufak bir parçaya bile tonla para veriyoruz gerçekten sinir bozucu bir durum. Cihazın kalitesine katılıyorum ancak bukadar para verilmesine pek sıcak değilim ne yazıkki. Ancak maalesefki şu dönemlerde bu fiyata alınabilecek en iyi fiyat/performans ürünlerinden biri olabilecek nitelikte bir cihaz. Ah şu döviz kuru olmasa ne güzel olcak hayat

Cihaz hakkında eleştirime gelirsek mükkemel bir işlemciye sahip diyebilirim. ramler bi tık düşük gibi geldi gözüme(masaüstü kullanıcısı olduğum için) ancak şu an yapmış olduğum bir araştırma ile piyasadaki çoğu notebook da aynı ram hızı mevcut(2x8 bu arada). Ekran kalitesine zaten değinmişsin. Ekran kartı hakkında da fazla polemiğe gerek olmadığını düşünüyorum. Eğer ssd alanını yettirebilirim diyorsan başka da bir problem gözükmüyor.

Geri